Gimnastyka. Siedem medali nysan i dwa powołanie do kadry

Patryk Siamro w ćwiczeniach na koniu z łękami.
Patryk Siamro w ćwiczeniach na koniu z łękami. NTG Nysa
Imponującą pulą medali mogą się poszczycić zawodnicy Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego. Zdobyli je podczas Mistrzostw Polski juniorów i seniorów w Zabrzu.

W sumie opolscy specjaliści od gimnastyki sportowej wywalczyli w stawce juniorów siedem krążków: dwa srebrne i pięć brązowych. Gwiazdą nyskiej ekipy był Patryk Siamro, który zdobył dwa srebrne i dwa brązowe medale. Na trzecim stopniu podium stanął on w najważniejszym wieloboju klasy I, a na jego koncie było łącznie 71,300 pkt. Wygrał z wynikiem 77,450 pkt Paweł Kaśków (MKS Gdańsk), a drugi był Kacper Garnczarek (75,400 pkt).

W tej samej grupie rywalizowało jeszcze trzech nysan. Filip Wroński został sklasyfikowany na 7. pozycji (67,450 pkt), Szymon Polaczy na 13. (61,050 pkt), a Grzegorz Kuglarz, który nie wystąpił we wszystkich sześciu konkurencjach na 20. lokacie (34,350 pkt). W sumie wystąpiło 30 gimnastyków.

Nasi zawodnicy na podium stawali na poszczególnych przyrządach i znów najlepiej zaprezentował się Siamro. W indywidualnym ośmioosobowym finale skoku uzyskał drugi wynik (12,150 pkt) i przegrał tylko z Miłoszem Izdebskim (Zawisza Bydgoszcz), który uzyskał notę 12,700 pkt. Po srebro Siamro sięgnął także w ćwiczeniach na kółkach, uzyskując rezultat 12,300. Mistrz miał ich 13,100, a był nim Izdebski.

Z kolei w ćwiczeniach na poręczach był trzeci. Uzyskał 12,750 pkt, a lepsi byli Garnczarek (13,600 pkt) i Dominik Teresiak (MKS Gdański - 12,900 pkt). Ósmy w tym finale był Kuglarz (11,450 pkt). Wroński zdobył dwa brązy. Na koniu z łękami (11,450 pkt) wyraźnie uległ Izdebskiemu i Kaśkowowi, ale miał taki sam wynik co Kuglarz i obaj stanęli na najniższym stopniu podium. Kolejny krążek Wroński wywalczył na kółkach (11,950 pkt). W finałach na przyrządach był jeszcze Polaczy, zajmując 6. lokatę na drążku

W konkurencji dziewcząt, gdzie poziom był równie wysoki, najlepiej zaprezentowała się Natalia Mrozek, zajmując dobre 15. miejsce w wieloboju gimnastycznym juniorek. Oprócz niej wystąpiły także: Oliwia Puzia (17. miejsce), Jowita Dunaj (19.), Aleksandra Orzeszek (20.), Anita Dłużeń (22.) i Weronika Antosiak (25). Ostatecznie sklasyfikowano 25 gimnastyczek, a nysanek zabrakło w poszczególnych finałach. Trenerami nyskich zawodników są Mariusz Wroński i Bogusław Budzeń.

Ten pierwszy wraz z Siamro i Wrońskim pojechali do szwajcarskiego Berna, gdzie toczą się mistrzostwa Europy. Nasi zawodnicy do tego ważnego startu przygotowywali się w Nysie wraz całą reprezentacją.