Gimnastyka Sportowa: Maciej Łabutin (NTG Nysa) zdobył dwa medale na mistrzostwach Polski

Maciej Łabutin podczas mistrzostw Polski potwierdził, że należy do krajowej czołówki. fot. Archiwum prywatne
Trenujący na co dzień w Gdańsku nasz 21-letni zawodnik podczas zawodów w Zabrzu był trzeci w wieloboju i trzeci w ćwiczeniach wolnych.

- Plan jaki zakładałem w wieloboju wykonałem - mówi Łabutin. - To był mój pierwszy start w wieloboju od półtora roku i chciałem zająć miejsce na podium. Udało się i z tego jestem zadowolony.

Gimnastyk z Nysy przerwę miał spowodowaną kontuzją barku i konieczną jego operacją. Łącznie w Zabrzu uzbierał 79,900 pkt. Wygrał Roman Kulesza (86,800) przed Adamem Kierzkowskim (82,600) - obaj AZS Biała Podlaska.
- Ze startu na poszczególnych przyrządach nie mogę być zadowolony - przyznaje Łabutin. - W ćwiczeniach wolnych poszło mi dobrze, ale po pozostałych mam niedosyt.

Nasz zawodnik potwierdził jednak, że należy do krajowej czołówki. Zajął 4. miejsca na koniu z łękami i drążku oraz 5. na poręczach.
W finałach na przyrządach wystąpili też dwaj inni zawodnicy NTG: Marcin Dmytrów (4. miejsce na poręczach i 7. na drążku) oraz Mateusz Słodkowski (5. miejsca na kółkach i w skoku). W wieloboju Dmytrów został sklasyfikowany na 10., a Słodkowski na 15. pozycji.

W Zabrzu w mistrzostwach kraju rywalizowali także juniorzy i juniorki. Reprezentanci NTG zdobyli trzy medale. Kamil Zoń był trzeci na poręczach, a Tomasz Prygiel również trzeci na drążku. Brąz wywalczyła też na równoważni Justyna Rumian.