Gimnastyka sportowa. Zawodnicy z Nysy są mocni

Maciej Łabutin podczas ćwiczeń na koniu z łękami. W tej konkurencji wywalczył 6. miejsce. fot. Zbiory klubowe
Nysanie sześć razy stawali na podium. Zawodnicy Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego wywalczyli trzecie miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej i klubowej.

Sześć brązowych medali indywidualnych Mistrzostw Polski seniorów i juniorów w rywalizacji kobiet i mężczyzn wywalczyli nyscy gimnastycy, zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji województw i w punktacji klubowej. Przed zawodnikami NTG znalazły się tylko AZS AWF Kraków i KS Iskra Zabrze.

Udany start zaliczył nasz najlepszy zawodnik Maciej Łabutin, który w wieloboju gimnastycznym zajął czwartą pozycję (80,416 pkt) w klasie mistrzowskiej oraz wywalczył dwa brązowe medale: w finale ćwiczeń na kółkach i w finale ćwiczeń na poręczach. Poza tym był szósty w rywalizacji na koniu z łękami i siódmy w ćwiczeniach wolnych.

W wieloboju wygrał Roman Kulesza (AZS Biała Podlaska - 88,100 pkt), przed Adamem Kierz-kowskim (AZS Biała Podlaska - 82,716 pkt) i Przemysławem Lisem (Iskra Zabrze - 80,733 pkt). Drugi zawodnik z Nysy startujący w klasie mis-trzowskiej Kazimierz Tyczyński w klasyfikacji generalnej był jedenasty, a najlepiej - zajmując 4. lokatę - spisał się w finale na koniu z łękami.

Równie dobrze wystartowali ich klubowi koledzy i koleżanki w kategorii juniorów (klasa I) zdobywając aż cztery brązowe medale. Przypadły one Justynie Rumian (w finale ćwiczeń wolnych), Jakubowi Zawadzkiemu (w wieloboju gimnastycznym) oraz dwa Kamilowi Zoń (w finale ćwiczeń wolnych i na drążku).

Poza tym nasi zawodnicy występowali w innych finałach. Rumian była siódma w wieloboju gimnastycznym i piąta w ćwiczeniach na równoważni. Agnieszka Meres zajęła 4. miejsce w skoku przez stół gimnastyczny, a Magdalena Nowak była w tej konkurencji siódma.

Do medalu Zawadzki dorzucił 4. pozycję na koniu z łękami, siódmą na drążku i ósmą na kółkach, a Zoń był ósmy w wieloboju. W finale wystąpił też Rafał Redo, zajmując 7. miejsce w skoku przez stół gimnastyczny.