Gimnastyka. Udany start Macieja Łabutina na mistrzostwach Polski

Archiwum prywatneZaktualizowano
W ćwiczeniach na koniu z łękami Maciej Łabutin nie miał sobie równych.
W ćwiczeniach na koniu z łękami Maciej Łabutin nie miał sobie równych. Archiwum prywatne
Zawodnik Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego trzy razy stawał na podium podczas imprezy, która odbyła się w Krakowie.

Do bogatej kolekcji medalowej z imprez krajowych nasz 24-letni gimnastyk dorzucił trzy w ćwiczeniach na przyrządach. Najcenniejszy - złoty zdobył w rywalizacji na koniu z łękami.

Dwa pozostałe - brązowe krążki zdobył natomiast w ćwiczeniach na kółkach i drążku. Był też w finale czwartej z sześciu konkurencji - ćwiczeniach na poręczach. W nich zajął 6. miejsce.

W klasyfikacji wielobojowej Łabutin zajął 4. miejsce (79,900 pkt). Wygrał reprezentant Polski na zbliżające się igrzyska w Londynie - Roman Kulesza (AZS Biała Podlaska; 86,525 pkt.), a kolejne lokaty zajęli: Adam Rzepa (Zawisza Bydgoszcz; 83,525) i Adam Kierzkowski (AZS Biała Podlaska; 80,875).

W Krakowie o medale mistrzostw Polski walczyli też juniorzy. W tej kategorii wiekowej startowała trójka reprezentantów NTG Nysa.

Najlepiej spisała się Adriana Stadnik, która w wieloboju zajęła 7. miejsce. Zakwalifikowała się ona do finału w ćwiczeniach na każdym z czterech przyrządów, na jakich rywalizują kobiety.

Brązowy medal zdobyła na poręczach, a ponadto była 5. w ćwiczeniach wolnych, 6. na równoważni i 7. w skoku. Na 11. pozycji wielobój ukończyła Paula Kwiczala, której najlepszym wynikiem na przyrządach było 8. miejsce na poręczach.

Wśród juniorów 17. lokatę w wieloboju wywalczył Patryk Pyrz. Tuż za podium na 4. miejscu znalazł się w ćwiczeniach wolnych, a ponadto dobrze spisał się na drążku (5. miejsce) i w ćwiczeniach na kółkach (6. pozycja).