Glied mistrzem Opolszczyzny w skacie, Dropała najlepszy w Grand Prix

Triumfatorzy mistrzostw Opolszczyzny.
Triumfatorzy mistrzostw Opolszczyzny. Opolski Związek Skata
W Krapkowicach po raz jedenasty zawodnicy z naszego województwa walczyli w Mistrzostwach Opolskiego Związku Skata.

Do rywalizacji przystąpiło 16 najlepszych graczy, a tytuł mistrzowski wywalczył Joachim Glied z Victorii Tranzyt Chróścice, który w pięciu seriach uzbierał 18 punktów. Dwa kolejne miejsca z dorobkiem 16 pkt (decydowała liczba małych punktów) wywalczyli: Krzysztof Samol z Nitronu Krupski Młyn i Józef Knopik z Ligoty Dolnej. Tuż za podium uplasował się Piotr Kaszuba (Nitron), a piąty był Marcin Szymski (Victoria Tranzyt). Pierwszy zdobył 15, a drugi - 14 pkt.

Dzień później rozegrano pierwszy w tym roku turniej o Grand Prix Polski, który był jednocześnie pierwszym GP Opolszczyzny. Po rozegraniu dwóch serii w krajowej rywalizacji w stawce ponad 500 skaciorzy triumfował Zbigniew Rejter (Chemik Siemianowice Śląskie), który z gry uzyskał 3278 punktów. Najlepszym z naszych okazał się Grzegorz Dropała (Unia Kolonowskie), który zgromadził 2706 pkt, co dało mu 13. miejsce i jednoczesny triumf GP Opolszczyzny.
W tych drugich zmaganiach kolejne lokaty zajęli: 2. Józef Mateja (Swornica Czarnowąsy, 2660 pkt i 20. miejsce w GPP), 3. Jan Jońca (Zajazd, 2516 pkt i 41. miejsce w GPP), 4. Helmut Torka (Zajazd Krapkowice, 2511 pkt i 43. miejsce w GPP), 5. Gerard Cieślik (Zawisza Turysta Stara Kuźnia, 2505 pkt i 44. miejsce w GPP), 6. Andrzej Pijanka (Victoria Tranzyt, 2500 pkt i 46. miejsce w GPP).