Głosowanie finałowe na SOŁTYSA I SOŁECTWO ROKU 2017 zakończone - zobacz kto zwyciężył!

AG
Zakończyliśmy wielki plebiscyt Sołtys Opolszczyzny i Sołectwo Roku 2017. Pod koniec października laureaci odbiorą dyplomy, statuetki i cenne nagrody podczas uroczystej gali z okazji 20-lecia Ruchu Odnowy Wsi organizowanej w Filharmonii Opolskiej przez Urząd Marszałkowskim w Opolu.

Z grona sołtysów i sołectw z całej Opolszczyzny nasi Czytelnicy wybrali tych, którzy ich zdaniem są najlepszymi. Kandydaci walczyli o tytuł "Sołtysa Opolszczyzny 2017" lub "Sołectwa Roku 2017" Dziś o 21.00 zakończyliśmy głosowanie!

**Kliknij w wybraną kategorię i zobacz ostateczne wyniki głosowania w etapie wojewódzkim:

Sołtys Opolszczyzny 2017**

Sołectwo Roku 2017

Zobacz rozmowę o Programie Odnowy Wsi Opolskiej

Kliknij i zobacz wyniki głosowania powiatowego, które zakończyło się 15.09

brzeski | głubczycki | kędzierzyńsko-kozielski | kluczborski | krapkowicki | namysłowski | nyski | oleski | opolski | prudnicki | strzelecki

Głosowanie na "Sołtysa Opolszczyzny 2017" i "Sołectwo Roku 2017" jest podzielone na dwa etapy.

Pierwszy etap powiatowy rozpoczął21 sierpnia i trwał do 15 września do godz. 21:00.
W każdym z głosowań prowadzonych odrębnie w każdym z powiatów województwa opolskiego i w każdej z dwóch kategorii plebiscytu trzech kandydatów, którzy uzyskali największą liczbę głosów, uzyskało awans do drugiego, wojewódzkiego etapu Plebiscytu. Kandydaci zachowali głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie plebiscytu.
Etap wojewódzki rozpoczął się 18 września, a zakończył 29 września o godz. 21:00.

WAŻNE INFORMACJE DLA KANDYDATÓW - kliknij, przeczytaj i pobierz materiały

WAŻNE TERMINY
► Plebiscyt SMS-owy prowadzony był w dwóch kategoriach: Sołtys Opolszczyzny 2017 oraz Sołectwo Roku 2017.
► Głosowanie w etapie powiatowym rozpoczęło się 21 sierpnia a zakończyło się 15 września 2017 r. o godz. 21:00.
► Trzech sołtysów oraz trzy sołectwa z każdego powiatu, którzy uzyskali największą ilość głosów w etapie powiatowym awansowali do etapu wojewódzkiego, który rozpoczął się 18 września i trwał do 29 września do godz. 21:00.
► Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody o których można przeczytać poniżej.
► Honorowym patronem akcji jest Marszałek Województwa Opolskiego, który dla najlepszych trzech sołectw i powiatowych laureatów w kategorii Sołtys Opolszczyzny przygotował nagrody

- To jedno z największych przedsięwzięć tego typu w Polsce - mówi Krzysztof Zyzik, redaktor naczelny Nowej Trybuny Opolskiej. - Przez najbliższy miesiąc mieszkańcy wszystkich wsi na Opolszczyźnie będą mogli wyrazić uznanie dla pracy i zaangażowania ich sołtysa, oddając na niego głos w plebiscycie. Będą mogli także wspomóc swoje sołectwo w walce o cenne nagrody.

WAŻNA ROLA SOŁTYSA
Jednak nie samo głosowanie jest celem naszej akcji. Na łamach drukowanego wydania gazety i w serwisie internetowym będziemy prezentować sukcesy i problemy mieszkańców opolskich wsi, w tym aktywność lokalnych liderów.
A rola sołtysów jest bardzo ważna, bo to właśnie oni są najbliżej mieszkańców – bliżej niż inni samorządowcy i parlamentarzyści. To właśnie ich wybór jest często niezależny od ich poglądów politycznych i od sondażowych trendów na krajowej scenie politycznej.

- Na wsi mniej liczą się gładkie słowa, a bardziej twarde fakty i konkretne działania, które można zweryfikować patrząc przez okno – mówi Krzysztof Zyzik, redaktor naczelny nto. –Wśród sołtysów w naszym regionie jest wielu oddanych społeczników. Ludzi, poświęcających swój wolny czas i siły, aby działać i mobilizować do działania innych. Integrować lokalną społeczność. Takie postawy chcemy promować. Wspólnie z Andrzejem Bułą, marszałkiem województwa opolskiego, nagrodzimy pracę sołtysów, przyznając zaszczytne tytuły i statuetki dla Sołtysa Opolszczyzny 2017 i Sołectwa Roku 2017.
O tym, kto je otrzyma, zdecydują ci, którzy najlepiej znają opolskich sołtysów – mieszkańcy wsi, nasi Czytelnicy.

DWA ETAPY PLEBISCYTU
Pierwszy, powiatowy etap głosowania trwał do 15 września, do godz. 21. Trzech kandydatów i trzy sołectwa z każdego opolskiego powiatu, którzy zdobyli najwięcej głosów, awansowali do drugiego etapu, wojewódzkiego finału, który rozpoczął się 18 września i trwało do 29 września.
Głosowanie odbywa się za pomocą sms'ów (koszt sms 2,46 zł z Vat, każdy sms to 1 głos, za każdego sms'a w odpowiedzi otrzymuje się kod do e-wydania NTO).

NAGRODY CZEKAJĄ
Po zakończeniu głosowania w Filharmonii Opolskiej odbędzie się uroczysta gala z okazji 20-lecia ruchu Odnowy Wsi organizowana przez Urząd Marszałkowski. Zostaną na nią zaproszeni laureaci pierwszego miejsca w obu kategoriach z każdego powiatu. Sołtysi, którzy zdobędą najwięcej głosów, otrzymają z rąk marszałka województwa opolskiego i redaktora naczelnego nto dyplomy.
Na zwycięzców wojewódzkiego finału naszej akcji będą czekać nie tylko dyplomy, ale także statuetki i cenne nagrody.

WYJAZDY DLA SOŁTYSÓW OPOLSZCZYZNY
Sołtysi, którzy zajmą pierwsze miejsce w etapie powiatowym dostaną od Andrzeja Buły Marszałka Województwa Opolskiego zaproszenie na zagraniczny wyjazd studyjny.
Najpopularniejszy Sołtys Opolszczyzny zdobędzie dwuosobowy wyjazd w Beskid Żywiecki oraz statuetkę zaprojektowaną przez Andrzeja Czyczyłę.

Sołtys, którzy uplasuje się na drugim miejscu w etapie wojewódzkim spędzie jedne dzień z osobą towarzyszącą na Tropikalnej Wyspie pod Berlinem.

Laureat trzeciego miejsca otrzyma podwójny, całodzienny bilet wstępu do parku Termy Uniejów.

Głosowanie finałowe na SOŁTYSA I SOŁECTWO ROKU 2017 zakończone - zobacz kto zwyciężył!

Nagrodzimy także sołectwa – tutaj nagrody ufunduje Marszałek Województwa Opolskiego. To, które zdobędzie najwięcej głosów na Opolszczyźnie, otrzyma 3000 złotych. Drugie w rankingu zdobędzie 2000 złotych, a trzecie – 1500 złotych.

PROMOCJA DLA SOŁECTWA
Dla wszystkich laureatów w obu kategoriach plebiscytu nagrodą będą także prezentacje na łamach gazety. Po zakończeniu akcji do całego nakładu Nowej Trybuny Opolskiej  zostanie dołączony specjalny dodatek. Zaprezentujemy w nim zwycięzców finału wojewódzkiego w obu kategoriach . Zwycięzcy w kategoriach powiatowych zostaną pokazaniu w naszych tygodnikach

Marszałek zaprasza
Sołtys, jak mało kto, zna potrzeby, troski i problemy mieszkańców swojej miejscowości. To ktoś, kto zazwyczaj dobrze zna swoich sąsiadów, wzbudza ich zaufanie, cieszy się na wsi szacunkiem i autorytetem. To prawdziwy lider wiejski.
Sołtysowanie to praca dla aktywnych społeczników, a takich ludzi i ich pracę warto nie tylko doceniać, ale i promować. Dlatego też z wielką przyjemnością objąłem patronatem honorowym akcję Nowej Trybuny Opolskiej „Sołtys i sołectwo roku” i włączyłem się w jej organizację.
Mam nadzieję, że dzięki niej mieszkańcy naszego regionu lepiej poznają ludzi, aktywnie i z oddaniem pracujących na tym najniższym szczeblu samorządu. Ci, którzy już znają i doceniają pracę swoich sołtysów, będą mogli wyrazić im uznanie przez oddanie na nich swojego głosu.
Nie wszyscy będą mogli być zwycięzcami tego plebiscytu, ale wszystkim sołtysom należą się słowa uznania za trud i zaangażowanie włożone w organizację codziennego, nie zawsze łatwego, życia na wsi. Często przecież trzeba angażować się w wiele różnych przedsięwzięć kosztem prywatnego czasu, który można było spędzić w gronie najbliższej rodziny. Dlatego i rodzinom sołtysów też składam specjalne podziękowania.
Niech ten plebiscyt będzie wyrazem naszej wdzięczności za pracę wszystkich sołtysów w województwie opolskim. Zapraszam mieszkańców do udziału w plebiscycie
– mówi Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego

Informacje o akcji – tel. 512 106 578, plebiscyt@nto.pl

Wideo