Głuchołazy: XI Ogólnopolski Bieg Uliczny Służb Mundurowych

Krzysztof Strauchmann
Ciekawostką tegorocznego Biegu Służb Mundurowych był udział sportowców z grupy Spartanie - Dzieciom, którzy pokonali 10-kilometrową trasę w historycznych strojach, zbierając przy okazji pieniądze na dogoterapię dla dzieci w Głuchołazach i Warszawie.
Ponad 150 zawodników - cywilów i przedstawicieli różnych służb mundurowych - ścigało się na 10-kilometrowej trasie w Głuchołazach.
Ponad 150 zawodników - cywilów i przedstawicieli różnych służb mundurowych - ścigało się na 10 kilometrowej trasie w Głuchołazach.

Pierwszy na metę wbiegł Dawid Klaybor z MMKS Chojniczanka Chojnice. Drugi był głuchołazianin Bartłomiej Przedwojewski. W kategorii żeńskiej wygrała Barbara Niewiedział z Korfantowa, złota medalistka z ostatniej Paraolimpiady, która dopiero przed tygodniem wznowiła treningi po poważnej kontuzji.

Córka zawodniczki, 10-letnia Wiktoria zajęła pierwsze miejsce w dziecięcym biegu na 600 metrów.

Dawid Klaybor dwa tygodnie wcześniej pierwszy raz przyjechał do Głuchołaz i też wygrał Bieg Transgraniczny.

Najstarszym zawodnikiem był 85-letni Jan Piotr Stachow z Krakowa, emerytowany major wojsk powietrzno - desantowych. Jak mówi o sobie, zawsze uprawiał sport, ale biegać na zawodach zaczął dopiero w 70 roku życia.

Przypadkowo zaproszono go udziału w Maratonie Nowojorskim. Od tego czasu co roku biegnie dwa maratony, raz skacze ze spadochronem i żyjąc aktywnie czuje się bardzo dobrze.