Głuchołazy. Znów biegają na nartach

Na biegi narciarskie przyjechały całe rodziny: Piotr Pakosz junior z Reńskiej Wsi wygrał bieg dla uczniów szkół podstawowych. fot. KS
Głuchołazanie reaktywowali zawody narciarskie.

Z inicjatywy Głuchołaskiego Klubu Turystyki Narciarskiej już po raz drugi rozegrano Mistrzostwa Opolszczyzny w Narciarstwie Biegowym, czyli jedyną w województwie imprezę narciarską o tym charakterze. Zawody odbyły się w sobotę w czeskim Rejviz, blisko granicy, bo tylko tam zawsze można być pewnym śniegu. Czesi pomogli przygotować trasy do biegów o długości od pół do 8 kilometrów. Doskonale dopisała też pogoda.

- Na starcie stanęło 78 narciarzy z całego województwa - relacjonuje Edward Świeca, organizator mistrzostw. - Najwięcej, bo 25 osób przyjechało z Głuchołaz. Z Brzegu mieliśmy 16 zawodników, z Opola 9, z Prudnika 5 osób. Niektórzy przyjechali całymi rodzinami.

W kategorii szkół podstawowych wygrali Piotr Pakosz i Julia Jabłońska. Najlepsi gimnazjaliści to Franciszek Klimczak i Elżbieta Grajewska. W szkołach średnich zwyciężył Łukasz Stawiński. W kategorii elita Tomasz Głubczyński i Irena Pakosz. W kategorii masters Henryk Kruczek i Katarzyna Gwiazdoń. W kategorii VIP Edward Polednia.