Gmina Niemodlin. Nowe drogi, ścieżki pieszo-rowerowe i parkingi ułatwiają życie mieszkańcom

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Gmina Niemodlin inwestuje w drogi.
Gmina Niemodlin inwestuje w drogi. Facebook gminy Niemodlin
Obwodnica Niemodlina wyprowadziła ruch z miasta, dzięki czemu możliwa będzie rewitalizacja centrum. Remontowane są też drogi lokalne, powstają parkingi oraz ścieżki rowerowe.

Wybudowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad obwodnica Niemodlina znacząco poprawiła jakość życia mieszkańców i wszyscy doceniają wagę tej, jakże ważnej dla gminy inwestycji.

- No teraz to przynajmniej można spokojnie przejść z jednej strony Rynku na drugi, a nie robić to biegiem - mówi Katarzyna Gibalska, mieszkanka gminy Niemodlin. - Ruch w centrum miasta jest zdecydowanie mniejszy, mniejszy jest też hałas.

To prawda. Od roku zmniejszył się ruch samochodów, w tym ciężarowych, które nie wjeżdżają już do starego miasta.

- A to ma również niebagatelny wpływ na nasze zabytki - mówi Dorota Koncewicz, burmistrz Niemodlina.

Przypomnijmy, że pięć lat temu kierowca samochodu dostawczego uderzył w zabytkową basteję, która dopiero co została odrestaurowana. Budynkowi groziło zawalenie, na szczęście udało się go uratować.

Obecnie gmina planuje przystąpienie do działań rewitalizacyjnych na starym mieście, co wcześniej, kiedy cały ruch drogą krajową nr 46 odbywał się przez Rynek, było niemożliwe.

Gmina inwestuje też w drogi lokalne.

- Budowa dróg i ścieżek pieszo rowerowych to obszar działań, na który mieszkańcy bardzo oczekują ze względu na ich bardzo zły stań - zauważa burmistrz. - Dotyczy to zarówno dróg gminnych, jak również powiatowych, których jest najwięcej w całym powiecie, bo aż 91 kilometrów. Stąd też w tym zakresie bardzo dużo już wykonano. Zarówno w mieście, jak również na terenach wiejskich.

Co roku realizowane są inwestycje drogowe z udziałem dofinansowań zewnętrznych. Przebudowano już drogi gminne w Graczach, w Krasnej Górze, Wydrowicach, Grabinie, Roszkowicach, Magnuszowicach, Sosnówce, Grodźcu, Rogach, Tłustorębach i Niemodlinie.

- Obecnie trwają prace na osiedlu Mikołaja Reja w Niemodlinie - mówi burmistrz.

Zbudowano także ścieżkę pieszo -rowerową na ulicy Słonecznej , Lwowskiej i Korfantego oraz parkingi na ul. Reymonta, osiedlu Piastów i ul. Lwowskiej w Niemodlinie.

- Teraz przygotowane są dokumentacje budowlane na przebudowę kolejnych dróg: ul. Parkowej, Gazowej i Spacerowej w Niemodlinie - kończy Dorota Koncewicz.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska