Gmina stojąca inwestycjami. W Branicach dzieje się naprawdę sporo

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
70 lat nto i Radia Opole w Branicach.
70 lat nto i Radia Opole w Branicach. Polska Press
W gminie Branice prowadzonych jest obecnie wiele inwestycji, które mają poprawić komfort życia mieszkańców.

Jednymi z najważniejszymi inwestycjami jest budowa skateparku oraz dużej altany integracyjnej w Branicach.

Wartość inwestycji współfinansowanej z Rządowego Funduszu Polski Ład to 600 tys. zł. Zakres prac obejmie budowę skateparku oraz wykonanie dużej, parterowej, drewnianej altany rekreacyjnej z oświetleniem i stołem z siedziskami. Ponadto przewiduje się utwardzenie terenu z oświetleniem najazdowym, montaż ławek, montaż stojaka na rowery i koszy na śmieci, poidełka na wodę oraz grillowiska z siedziskami.

Inwestycja zostanie zrealizowana w przeciągu 4 miesięcy i przeznaczona będzie do celów wypoczynkowych, rekreacji i sportu dla młodzieży i dorosłych.

Budowa kanalizacji w Dzbańcach-Osiedlu. Wartość inwestycji współfinansowanej z Rządowego Funduszu Polski Ład to 4,2 mln zł. Realizacja potrwa do 1,5 roku, z uwzględnieniem czasu żniw i warunków pogodowych.2

Realizowana będzie głównie w pasach drogowych dróg gminnych, polnych oraz częściowo na terenach nieruchomości Skarbu Państwa (Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa), prywatnych (zabudowa jedno-i wielorodzinna) i Domu Pomocy Społecznej.
Zaprojektowany system kanalizacyjny z uwagi na ukształtowanie terenu przewiduje grawitacyjny spływ ścieków z terenu osiedla, a następnie przepompowywanie ich do oczyszczalni gminnej w Branicach.

Zakres rzeczowy w liczbach to do wybudowania przeszło 5km rurociągów tłocznych średnicy dn110 i dn90 metodą nieinwazyjną – bezwykopową, przeszło 2 km rurociągów średnicy dn200 i dn160 oraz dwa podziemne zautomatyzowane obiekty pompujące.

Ta inwestycja w obszar wiejski to kolejny krok naprzód w kierunku postępu, nowoczesnego rolnictwa i ochrony środowiska naszej małej ojczyzny.

Budowa wielofunkcyjnego boiska i bieżni ze sztuczną nawierzchnią we Włodzienini. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rządowego Programu - Polski Ład.

Umowa przewiduje przebudowę istniejącego boiska szkolnego o nawierzchni asfaltowej na boisko o nawierzchni poliuretanowej, budowę budynku gospodarczego o wymiarach 3x2 m, wykonanie elementów małej architektury oraz piłkochytów o wysokości 5,0 m i 4,0 m.

W skład boiska szkolnego będą wchodziły boiska do gry w piłkę nożną, tenisa, streetballa, mini siatkówki, bieżnia o długości sześćdziesięciu metrów, zeskocznia do skoku w dal i urządzenie do street workoutu pochodzące z demontażu z działki inwestora.
Termin realizacji do końcówka tego roku, a łączny koszt przebudowy boiska to 1 mln zł.

Budowa Pawilonu Sportowego „Stodoła”. W ramach realizacji inwestycji powstał nowoczesny i funkcjonalny pawilon sportowy z oryginalnym designem. W obiekcie znajdują się szatnie, pokój trenerów, biura, spikerka czy kawiarenka klubowa. Został zagospodarowany teren wokół budynku, zamontowano nowe trybuny oraz wykonano nawodnie boiska. Całkowita wartość inwestycji wynosi 2,7 mln zł. z czego 2 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych.

Ponadto w najbliższym czasie gmina planuje następujące realizacje: budowę drogi i ścieżki rowerowej na trasie Branice-Wysoka, I etap budowy ścieżki rowerowej: Boboluszki, Branice, Bliszczyce, Lewice, termomodernizację budynku i budowę zielonego skweru w Szkole Podstawowej w Branicach, remont i doposażenie 11 świetlic wiejskich na terenie Gminy Branice. Projektem objęte zostały świetlice w następujących miejscowościach: Bliszczyce, Dzbańce, Gródczany, Jakubowice, Jędrychowice, Lewice, Niekazanice, Posucice, Uciechowice, Włodzienin-Kolonia i Wódka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska