Gogolin. Kolejna umowa podpisana!

  opole.zewnetrzny@polskapress.pl

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Umowę podpisał burmistrz Joachim Wojtala oraz skarbnik Renata Hasse.

  Umowę podpisał burmistrz Joachim Wojtala oraz skarbnik Renata Hasse.

  Tym razem na utworzenie „Centrum Bioróżnorodności” na terenie nieczynnego wyrobiska przy ul. Powstańców w Gogolinie, w ramach projektu „Murawy i trawy bogactwem bioróżnorodności gminy Gogolin”. Gmina Gogolin otrzymała na ten cel aż 2 255 390,00 zł dofinansowania.
  Umowę podpisał burmistrz Joachim Wojtala oraz skarbnik Renata Hasse.

  Umowę podpisał burmistrz Joachim Wojtala oraz skarbnik Renata Hasse.

  Dotacja pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 - 2020, Działanie 5.1. Ochrona różnorodności biologicznej. Całkowita wartość zadania to 2 653 400,00 zł, a przewidywane zakończenie realizacji projektu to II kwartał 2021 r. Burmistrz podpisał już też pierwszą umowę - dr Krzysztof Spałek z Pracowni ochrony przyrody i ekologii wykona koncepcję ochrony in-situ siedlisk oraz gatunków współistniejących w formie działań ochronnych na terenie nieczynnego wyrobiska w Gogolinie.
  Całkowita wartość zadania to 2 653 400,00 zł, a przewidywane zakończenie realizacji projektu to II kwartał 2021 r. W ramach zadania planuje się m.in. utworzenie w systemie „zaprojektuj i wybuduj” centrum ochrony różnorodności biologicznej w Gogolinie w oparciu o cenne gatunki muraw kserotermicznych, będących przedmiotem ochrony w pobliskim Obszarze Natura 2000 Kamień Śląski i Góra Świętej Anny, próbęwprowadzenia gatunków: szałwia Salvia pratensis, marzanka pagórkowa Asperula cynanchica, czyściec prosty Stachys recta, ciemiężyk białokwiatowy Vincetoxicum hirundinaria, budowę ścieżki edukacyjnej i jej doposażenie w obiekty infrastruktury towarzyszącej, usunięcie obcych i inwazyjnych gatunków roślin oraz nasadzenie nowych na wyrobisku przy ul. Powstańców, utworzenie tarasu obserwacyjno-edukującego z miejscem rekreacji, utworzenie dwóch łąk kwietnych na obszarach miejskich (ul. Rybacka i ul. Sportowa), ustawienie pasieki dla owadów pożytecznych oraz przeprowadzenie licznych kampanii promocyjno - edukacyjnych.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo