Burmistrz przyznał doroczne wyróżnienia najprężniejszym przedsiębiorstwom w gminie. Otrzymały je dwie restauracje, hotel oraz port.

Gogolińskie Klucze Sukcesu przyznawane są małym i średnim przedsiębiorstwom , które w ciągu minionego roku dokonały największych przeobrażeń lub najwięcej zdziałały na gminnym rynku gospodarczym.

Zobacz: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Olesna otrzymała Eurocertyfikat

W tym przyznano cztery klucze.

Rozdano je podczas czwartkowej konferencji samorządowej “Inicjatywy - Gogolin 2009” w Górażdżach. Otrzymał je Hotel Linder z Malni, Restauracja Danielka z Choruli, Restauracja Kamieniec z Kamienia Śląskiego oraz spółka Imex Piechota prowadząca działalność w porcie w Choruli.

Hotel Linder został otwarty we wrześniu. Dysponuje luksusowymi apartamentami, pokojami dwu i jednoosobowymi o standardzie trzy- i gwiazdkowym. Każdy pokój urządzony jest w odrębnym stylu.

Jego właściciel - Krystian Linder od 1996 roku prowadzi dyskotekę w Pietni. Jak mówi, miał problemy z ze znalezieniem luksusowego lokum dla wybrednych gwiazd występujących w dyskotece - dlatego postanowił wybudować hotel.

- Jest mi bardzo przyjemnie, że ktoś docenił to co stworzyłem, a klucz powieszę gdzieś koło recepcji aby każdy mógł go obejrzeć - deklaruje Linder.

Spółka Imex Piechota działa na rynku polskim od 1986 roku. To autoryzowany przedstawiciel wielu polskich kopalń i koksowni. Ma sześć oddziałów, rok temu kupił od gminy port na Odrze w Choruli. Prowadzi tam przeładunek towarów.

- Do wszystkiego doszedłem ciężką pracą, zaczynałem od wożenia traktorem piasku i kamieni - mówi Antoni Piechota, właściciel spółki.

Zobacz: Warta Glass Jedlice została laureatem ogólnopolskiego konkursu

Kolejni wyróżnieni to restauratorzy: Anna i Piotr Jaskuła, właściciele niedawno otwartej restauracji Kamieniec. Może ona obsłużyć 120 osób, w przygotowaniu są pokoje hotelowe. Wcześniej prowadzili w tym budynku bar.

- Jesteśmy zaskoczeni że ktoś nas zauważył - przyznają państwo Jaskuła.

Druga restauracja - Danielka działa od roku w Choruli. Może równocześnie obsłużyć 80 gości. Jej właściciel - Arkadiusz Nivergoll mieszka w gminie Chrząstowice i o “Kluczach Sukcesu” usłyszał pierwszy raz.

Po odbiór wyróżnienia nawet nie dojechał: - Nie wiem kompletnie o co w tym chodzi, ale jest mi miło- mówił kompletnie zaskoczony.