Gogolin w skrócie

Materiał partnera zewnętrznego
Sala Gminnego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi.
Sala Gminnego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi.
  • W piątek 14 lutego 2020 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbył się koncert Walentynkowy. Gwiazdą wieczoru był wyjątkowy showman, gwiazda niemieckiej i śląskiej piosenki - TOBY z Monachium. W programie znalazły się zarówno popularne niemieckie szlagiery „Du kannst nicht immer siebzehn sein”, „Hände zum Himmel”, najnowsze hity „Piosenka nie zna granic”, „Przyjmij te czerwone róże”, „Verliebt in Oberschlesien” oraz premierowy utwór „Moi fani dziękuję”. Występowi towarzyszyła znakomita oprawa świetlna i wizualna, dobry humor oraz wspaniała zabawa.
  • Odwiedziny niedźwiedzia, czyli tradycyjne wodzenie odbyło się w Gogolinie 14 lutego. Urząd Miejski w Gogolinie, a także pozostałe jednostki organizacyjne gminy odwiedziła grupa obrzędowa z Górażdży. Wśród uczestników nie zabrakło m.in. księdza, diabła, cyganki, policjanta, strażaka, kominiarza i oczywiście niedźwiedzia.
  • Dyrekcja Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie przyznała Burmistrzowi Gogolina Joachimowi Wojtali tytuł Ambasadora Opolskich Dzieci. Nagrodę włodarzowi wręczyli najmłodsi mieszkańcy gminy Gogolin, którzy wybrali się na wycieczkę do JuraParku.
  • Dodatnia temperatura podczas tegorocznej zimy pozwoliła na przystąpienie do konserwacji rowu A3. W newralgicznych miejscach został on poszerzony, a jego obrzeża umocniono płytami betonowymi. Szerokość rowu powiększono od ulicy Przyjaciół Schongau w kierunku ulicy Lipowej. Dzięki temu, przypływ wody będzie sprawniejszy, a mieszkańcy nie będą musieli obawiać się obfitych opadów.
  • Trwają prace związane z budową tunelu - przejścia podziemnego pod linią kolejową E30 w Gogolinie. Z końcem stycznia rozpoczęło się wykonywanie tzw. ścianki larsena oraz wykopy. Podziemne przejście ma być gotowe do końca roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie