Góra św. Anny. Mieszkańcy skarżą się na hałas na kostce brukowej

Radosław Dimitrow
Radosław Dimitrow
archiwum / R. Dimitrow
Główna droga na Górze św. Anny przeszła niedawno kompleksowy remont. Asfalt został zastąpiony brukiem, co przeszkadza miejscowym.

Okolice rynku na Górze św. Anny wraz z drogami dojazdowymi musiały przejść przebudowę, bo w asfaltowej nawierzchni było pełno dziur. Już podczas przygotowywania koncepcji remontu zauważono, że wylany w PRL-u asfalt nie pasuje do annogórskich zabytków i należy go zastąpić granitowym brukiem.

Do ułożenia nowej drogi wykorzystano w większości materiał, który znajdował się pod asfaltem.

Choć okolica wyraźnie wypiękniała, a przy okazji uporządkowano kwestię miejsc postojowych, to część mieszkańców Góry św. Anny nie jest zadowolonych z efektów. Powodem jest hałas wydobywający się spod kół przejeżdżających samochodów.

„Przejeżdżające z nadmierną prędkością auta zakłócają ciszę nocną i powodują zagrożenie w ruchu drogowym (...)” - czytamy w skardze, którą podpisali mieszkańcy.

Ludzie domagają się montażu progów zwalniających i fotoradaru. Pojawiły się nawet głowy o… przywróceniu asfaltu.

- Duża liczba zakrętów na Górze św. Anny uniemożliwia rozpędzenie auta. Z tego powodu nie ma potrzeby montowania progów zwalniających - przekonuje Józef Swaczyna, starosta strzelecki, któremu podlega droga. - Zresztą hamowanie przed takimi progami także generowałoby hałas.

Zdaniem Swaczyny pomysł przywrócenia asfaltu jest natomiast absurdalny. - Kostka rzeczywiście jest mniej praktyczna, ale ze względu na specyfikę Góry św. Anny jest w tym miejscu pożądana.

od 7 lat
Wideo

Od dzisiaj kierowcy Ubera i Bolta muszą mieć polskie prawo jazdy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska