Górska wygrana

Tadeusz Wyspiański
W Załużu koło Krosna rozegrano III i IV rundę górskich samochodowych mistrzostw Polski.

Na starcie stanęło kilku opolskich kierowców, którzy spisali się dobrze. Z powodu ciężkiego wypadku podczas pucharowego Rajdu Nikon nie mógł natomiast pojechać Mirosław Giziński, broniący tytułu mistrzowskiego w klasie N 1150 i liderujący po dwóch pierwszych zawodach na Górze św. Anny. Bardzo dobrze spisał się natomiast Tomasz Chamielec z Automobilklubu Opolskiego, który w trzecim roku startów odniósł pierwsze zwycięstwo, wygrywając IV rundę w klasie N -2000. W III rundzie zajął 2. pozycję i ma szanse na medal. Prowadzi Mariusz Stec - 75 pkt przed Grzegorzem Dudą - 65, Robertem Szelcem - 36 i T. Chamielcem - 34 pkt.

W klasyfikacji grupy H Lech Koraszewski z Automobilklubu Kędzierzyńsko-Kozielskiego dwukrotnie swoim audi S2 przyjeżdżał na metę na 3. pozycji. Wygrywał jadący ponad 500-konnym lancerem evo V Jan Kościuszko (AKrakowski) przed Tomaszem Wywiałem (ACzęstochowski) na pucharowej alfie romeo 145. Po 4 zawodach prowadzi Kościuszko - 80 pkt, wyprzedzając Koraszewskiego - 54 i Wywiała - 50. Coraz lepiej radzi sobie w wyścigach Maciej Kluczka. W klasie H -2000 nie może konkurować starym golfem z Wywiałem, ale w Załużu zajął dwa razy 2. lokatę i zajmuje już 3. miejsce, tracąc po czterech imprezach zaledwie 2 pkt do drugiego Piotra Barana. W klasie pucharowej pf126 także 2. był Jakub Wdowiak, natomiast Rafał Cielma nie ukończył zawodów z powodu awarii samochodu.

Kolejne rundy rozegrane zostaną 21 i 22 lipca w Sopocie, a już 28 i 29 lipca na torze "Opole" w Kamieniu Śląskim kierowcy startować będą w mistrzostwach Polski w wyścigach płaskich.