Patrząc na tabelę, to zdecydowanym faworytem tego spotkania są goście, którzy po czterech meczach mają dziewięć punktów i w tabeli zajmują 2. miejsce. Polonia też jest druga, ale od końca i jeszcze nie zdobyła punktu.
- Terminarz tak się ułożył, że na początku sezonu z czterech meczów, trzy graliśmy z zespołami które powinny być w czołówce tabeli - mówi szkoleniowiec Polonii Wojciech Lasota. - Teraz trafiamy na kolejną mocną ekipę. Nie mam zamiaru szukać wymówek, bo jakieś punkty już powinniśmy mieć. Wierzę, że uda nam się sprawić niespodziankę w meczu ze Stalą.
Brzeżanie jedynej porażki doznali jak na razie ze Stilonem Gorzów na wyjeździe, z którym to przegrali w 3. kolejce 2-3. Wówczas Stilon, który też jest beniaminkiem również nie miał punktu na koncie. Być może zawodnicy Stali wówczas go nieco zlekceważyli.
- Nie chcę mówić, że tak było, ale być może gdzieś w głowie zawodników siedziało to, że nie będzie problemów ze zwycięstwem ze Stilonem - mówi trener Stali Krystian Pikaus. - Dostaliśmy wówczas nauczkę. Z każdym w tej lidze o punkty jest ciężko.
Trener Stali przyznaje jednak, że jest zadowolony z początku sezonu. Trudno, żeby było. Jego podopieczni imponują dobrą grą. W minioną sobotę pokonali u siebie 1-0 jednego z głównych faworytów Skrę Częstochowa pokazując przy tym bardzo mądry futbol.
- Tak chcemy grać - zaznacza trener Pikaus. - Mamy swoje atuty i staramy się je wykorzystać. Na razie dorobek punktowy jest dobry, a w meczu z Polonią chcemy go oczywiście powiększyć.
Spotkanie w Głubczycach rozpocznie się w sobotę o godz. 17.00. W drużynie gości zabraknie kontuzjowanego Michała Maja.
Również o godz. 17.00 w sobotę swój mecz zacznie Ruch Zdzieszowice. Zmierzy się on na wyjeździe z Piastem Żmigród. Zespół „Zdzichów” po słabym starcie i dwóch porażkach, następne dwa mecze wygrał. Jeśli zdobędzie komplet punktów w Żmigrodzie, to z 8. miejsca w tabeli powinien przeskoczyć o kilka lokat w górę. Piast ma na koncie trzy punkty i jest na 15. pozycji.
Sport na weekend [25.08.2017]
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?