Grad medali opolskich mastersów w pływackich mistrzostwach Europy

Opolanie podczas ME w Słowenii.
Sześć razy na podium stawali przedstawiciele Opola w mistrzostwach Europy masters, które odbyły się w słoweńskim Kranju.

Najwięcej, bo aż trzy krążki wywalczył niezawodny Zbigniew Januszkiewicz (kat. 55-59 lat). Nie miał on sobie równych na dystansach 100 i 200 metrów stylem grzbietowym. Na tym drugim dystansie poprawił też rekord Europy. Ponadto wyścig na 50 m grzbietem ukończył na 2. pozycji.

Sukces starszego kolegi na 100 m stylem grzbietowym powtórzyła Agnieszka Bartnikowska, startująca w kat. 25-29 lat. Nie tylko zdobyła złoto, ale i o ponad sekundę poprawiła rekord Polski. Na 200 m grzbietem sięgnęła ona po srebro, a na 50 m po brąz.

Trzecim przedstawicielem naszego regionu na ME masters był Tomasz Samsel (kat. 30-34 lata). Na 50 i 100 m st. dowolnym zajął odpowiednio 18. i 13. lokatę, a na 50 m grzbietem był 9.