Grała 2 liga siatkarzy. Wygrane Zaksy Strzelce Opolskie i AZS-u Opole

Środkowy AZS-u Politechniki Opole Damian Kraśniewski.
Środkowy AZS-u Politechniki Opole Damian Kraśniewski. Sławomir Jakubowski
W środowy wieczór grały trzy spośród czterech naszych drużyn z 2 ligi. Wolne miał zespół Mickiewicza Kluczbork, ale to dlatego, że w grupie 3 nie odbywała się kolejka.

W grupie 4 pozostające bez punktu i wygranego choćby jednego seta Juve Głuchołazy znów przegrało 0:3. Tym razem w Oławie. W dwóch setach podopieczni grającego trenera Grzegorza Maliny jednak powalczyli. Szansa na pierwsze punkty w niedzielę. Wówczas to Juve w swojej hali przy ul. Skłodowskiej-Curie zagra z AZS-em Zielona Góra. Początek meczu o godz. 16.00.

Olavia Oława - Juve Głuchołazy 3:0 (22,13,21)
Juve: Malina, Zych, Wilga, Wastrak, Grubiak, Lechowicz, Cieślar (libero) - Kieszek, Wolak, Gibas, Jurkowski (libero). Trener Grzegorz Malina.

W tabeli grupy 4 Juve zajmuje ostatnie 12. miejsce. Ma zerowy dorobek punktowy, a bilans setów to 0:9

W grupie 5 trzecie zwycięstwo bez straty seta odniosła drużyna ze Strzelec Opolskich. Bardzo łatwo wygrała z rezerwami GKS-u Katowice i umocniła się na czele tabeli. W sobotę zagra na wyjeździe z autsajderem - MKS-em II Będzin.

ZAKSA Strzelce Opolskie - GKS II Katowice 3:0 (12, 16, 21)
ZAKSA: Walawender, Wójtowicz, Koliński, Sarnecki, Walczak, Dorosz, Sumara (libero) - Lorenc, Wóz, Sobierajczyk, Mierzejewski (libero). Trener Roland Dembończyk.

Pozostający bez punktu i choćby jednego wygranego seta AZS Politechnika Opole gościł we własnej hali zespół Górnika Radlin. Spotkanie trwało ponad dwie godziny i rozstrzygnęło się w tie breaku, co może wskazywać na to, że było wyrównane.
Poszczególne sety jednak takie nie były. W każdym z nich przeważał wyraźnie jeden zespół. Opolanie grali bardzo nierówno.

Bardzo dobre fragmenty gry przeplatała słabymi. Obie drużyny miały też w czasie spotkania dużo pretensji do sędziów, którzy często się mylili. W ekipie gospodarzy podobać mógł się atakujący 19-letni Kamil Kulbacki, który przed tym sezonem wzmocnił nasz zespół przychodząc z klubu Centrum Augustów. Zaczął on na Politechnice Opolskiej studia na kierunku wychowanie fizyczne.
W kolejnym meczu w weekend akademicy zagrają na wyjeździe z Kęczaninem Kęty.

AZS Politechnika Opole - Górnik Radlin 3:2 (20, -17, 20, -19, 11)
AZS: Jacznik, Wróbel, Herich, Kulbacki, Ciach, Kraśniewski, Stawiany (libero) - Sperlak, Bielecki, Dobrowolski. Trener Zbigniew Rektor.

W tabeli grupy 5 ZAKSA Strzelce Opolskie jest na 1. miejscu. Ma dziewięć punktów i bilans setów 9:0. Zespół z Opola w gronie 12 drużyn zajmuje 10. miejsce i ma na koncie dwa punkty

W sobotę o godz. 18.00 w hali OSiR w Kluczborku (ul. Mickiewicza) zapowiadający się niezwykle atrakcyjnie mecz dwóch drużyn typowanych do zajęcia czołowych miejsc w grupie trzeciej. Mickiewicz Kluczbork zagra z Czarnymi Rząśnia. aą