Grała III liga. Cenne wygrane Piotrówki i Leśnicy.

archiwum
Łukasz Janczarek zdobył dwa gole dla drużyny z Leśnicy
Łukasz Janczarek zdobył dwa gole dla drużyny z Leśnicy archiwum
Piotrówka pokonała u siebie Start Odrę Bogdanowice 2-0, a Leśnica wygrała na trudnym terenie w Pawłowicach z Pniówkiem 2-1.

23. kolejka była rozciągnięta na trzy dni. We wtorek Start Namysłów przegrał u siebie z Victorią Chróścice 0-5, a Rozwój Katowice pokonał Victorię Częstochowa 3-0. W środę Odra Opole zremisowała w Łaziskach z Polonią 1-1, a Skra Częstochowa pokonała Stal Bielsko-Biała 3-2.

W czwartek bardzo ważny mecz dla układu dolnej cześci tabeli odbył się w Piotrówce. Gospodarze przegrali trzy poprzednie spotkania i gdyby ulegli w czwartym Startowi Bogdanowice zostaliby wciągnięci w walkę o utrzymanie. Nasz zespół na szczęście wygrał, a bohaterem spotkania był Lucky Ekwueme. W 11. min w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym skierował piłkę po raz pierwszy do siatki. Na 2-0 podwyższył w 90. min po szybkim kontrataku i podaniu od Bartłomieja Gwiaździńskiego.

Bardzo cenne zwycięstwo w Pawłowicach odnieśli piłkarze z Leśnicy, którzy pokonali zespół Pniówka 2-1. Oba gole dla gości zdobył Łukasz Janczarek. W pierwszej połowie trafił w “długi róg" w 39. min po podaniu Sławomira Kierdala. Jeszcze przed przerwą podopieczni Stanisława Wróbla mogli zdobyć kolejne gole. W 40 min Kierdal lobem zza pola karnego próbował pokonać golkipera Pniówka Zbigniewa Huczałę. Piłka przeszła jednak nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry Paweł Dyczek uderzył zza pola karnego, ale trafił w słupek. Pniówek wyrównał w 66. min, kiedy to Mateusz majsner z bliska trafił do siatki. Odpowiedź leśnicy była natychmiastowa. Kamil Szyndzielorz mocno udezrył z rzutu wolnego, a do odbitej piłki doskoczył Janczarek i zznów pokonał Huczałę. Goście mieli w tym meczu jeszcze kilka okazji i to grając nawet w osłabieniu (w 72. min drugą żółtą kartkę dostał Robert Rams, który zbyt wolno schodził z boiska). W 87. min Huczała obronił strzał Pawła Dyczka z 15 metrów w okienko, a w doliczonym czasu gry bramkarz Pniówka popisał się broniąc strzał z 10 metrów Mateusza Rabieja.

Nie poprawił natomiast swojej pozycji nasz zespół będący w dolnej części tabeli - TOR Dobrzeń Wielki, który wysoko przegrał w Jaworznie ze Szczakowianką 1-6. Honorowego gola zdobył tuż przed przerwą najlepszy strzelec TOR-u Piotr Sobotta, który wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem gospodarzy Sławomirem Jeziorkiem. Sobotta miał w pierwszej połowie jeszcze przynajmniej dwie dobre okazje strzeleckie, ale zabrakło mu precyzji. W drugiej odsłonie Szczakowianka wypunktowała TOR zdobywając jeszcze trzy gole. Ze strony gości groźnie uderzał w drugiej odsłonie Jarosław Wolański, ale Jeziorek nie dał się zaskoczyć.

Wyniki 23. kolejki
Wtorek
Start Namysłów - Victoria Chróścice 0-5 (0-2)
0-1 Dembiński - 2., 0-2 Dembiński - 14., 0-3 Dembiński - 72., 0-4 Szałański - 76., 0-5 Dora - 88.

Rozwój Katowice - Victoria Częstochowa 3-0 (2-0)
1-0 Gielza - 9., 2-0 Wolny - 20., 3-0 Bolechowski - 54. (samobójcza)

Środa
Polonia Łaziska - Odra Opole 1-1 (0-0)
1-0 Hendel - 62. (karny), 1-1 Brzozowski - 90.

Skra Częstochowa - Stal Bielsko-Biała 3-2 (1-1)
1-0 Korbel - 3., 1-1 Dariusz Rucki II - 33., 2-1 Gliński - 57., 3-1 Sobala - 84., 3-2 Schie - 90.

Czwartek
Piotrówka - Start Odra Bogdanowice 2-0 (1-0)
1-0 L. Ekwueme - 11., 2-0 L. Ekwueme - 90.

Pniówek Pawłowice - Leśnica 1-2 (0-1)
0-1 Janczarek - 39., 1-1 Majsner - 66., 1-2 Janczarek - 68.

Szczakowianka Jaworzno - TOR Dobrzeń Wielki 6-1 (3-1)
1-0 Kmiecik - 12., 2-0 Jędrzejczyk - 22., 3-0 Mikołajczyk - 33., 3-1 Sobotta - 43., 4-1 Stankiewicz - 72., 5-1 Kmiecik - 73., 6-1 Chojnowski - 86.

Skałka Żabnica - Przyszłość Rogów 0-0

Pełne składy naszych drużyn w piątkowym wydaniu papierowym nto.