Grała IV liga: Koniec passy Swornicy

Obrońca Piasta Adam Jaremko (z lewej) w sobotę raz nie upilnował napastnika Pogoni Łukasza Mazura i ten zdobył gola. Sławomir Jakubowski
Zespół z Czarnowąs przez 20 spotkań zachowywał miano niepokonanego. Po blisko 10 miesiącach od porażki w Pucharze Polski z Rolnikiem Wierzbica, w sobotę przegrał z Olimpią Lewin Brzeski.

Goście w Czarnowąsach wykonali wyrok w zaledwie 12. min zdobywając w tym czasie trzy gole. - Niestety pomogli mu moi obrońcy, a każdy w tym sezonie zanotował już wpadkę i w ciemno zaczynamy kalkulować, że kolejna przydarzy się znowu - mówi Wojciech Lasota, trener Swornicy.
Jego zespół przynajmniej słynie z walki do końca i tak było i tym razem. Jeszcze przed przerwą zmniejszył dystans do bramki, ale mimo ataków w drugiej połowie choćby punktu nie wywalczył.

Gorąco było na stadionach w Strzelcach Opolskich i Paczkowie. Goście odpowiednio z Prudnika i Łubnian mieli sporo pretensji do arbitrów, za niesłusznie ich zdaniem podyktowane rzuty karne, które miały decydujący wpływ na końcowe wyniki. Wątpliwości nie było na innych obiektach. W Namysłowie wreszcie odblokował się wicekról strzelców poprzedniego sezonu w III lidze - Patryk Pabiniak. Jego dwie bramki i asysta zapewniły Startowi wygraną 3-0 nad ekipą z Dobrodzienia. Z kolei w Grodkowie po punkty pewnie sięgnęła Polonia Głubczyce.

Karny decydował o wyniku w Nysie, gdzie Polonia dzielnie walczyła z faworyzowanym beniaminkiem z Wierzbicy Górnej. Rolnik miał w tym spotkaniu jeszcze cztery dogodne sytuacje, a gospodarze trzy, ale na jednej bramce się skończyło. W meczu na szczycie Stal Brzeg pokonała Silesius, a dwa gole zdobył Jarosław Hraca. Także w Kotorzu były pretensje do arbitrów, tym razem o niepodyktowanie karnego dla miejscowych, przy stanie 0-0. W meczu kończącym 3. kolejkę doszło do niespodzianki. TOR prowadził po golach Jarosława Wolańskiego 2-0 w Ligocie Turawskiej, ale dwa punkty stracił. Nie mający nic do stracenia gospodarze zaatakowali po przerwie i po golu oraz asyście Bartosza Kowalczyka doprowadzili do remisu.

Wyniki 3. kolejki

Piast Budowlani Strzelce Opolskie - Pogoń Prudnik 1-1 (0-0)
0-1 Mazur - 57., 1-1 Becella - 86. (karny)

GKS Grodków - Polonia Głubczyce 0-2 (0-1)
0-1 Kozłowski - 5., 0-2 Herba - 55.

Polonia Nysa - Rolnik Wierzbica Górna 0-1 (0-0)
0-1 Dachowski - 54. (karny)

Silesius Kotórz Mały - Stal Brzeg 0-2 (0-1)
0-1 Hraca - 23., 0-2 Hraca - 48.

Swornica Czarnowąsy - Olimpia Lewin Brzeski 2-3 (2-3)
0-1 Gronostajski - 21., 0-2 Chłopek - 31., 0-3 Gronostajski - 33., 1-3 Kowalczyk - 38., 2-3 Grabowiecki - 44.

Sparta Paczków - Śląsk Łubniany 3-2 (1-1)
1-0 Czekaj - 26. (samob.), 1-1 Gierłach - 35., 2-1 Markowski - 50. (karny), 2-2 Gieża - 71., 3-2 Markowski - 90. (karny)

Start Namysłów - Start Dobrodzień 3-0 (2-0)
1-0 P. Pabiniak - 35., 2-0 P. Pabiniak - 44., 3-0 Gołębiowski - 61.

Ligota Turawska - TOR Dobrzeń Wielki 2-2 (0-1)
0-1 Wolański - 24., 0-2 Wolański - 58., 1-2 Bacajewski - 70., 2-2 Kowalczyk - 82.