Grała IV liga: Kukuczka wrócił do bramki Piasta po siedmiu latach

Archiwum
Na boiskach w sobotę nie brakowało walki.
Na boiskach w sobotę nie brakowało walki. Archiwum
Lider z Czarnowąs pewnie wygrał mecz na szczycie w Prudniku. Tymczasem punkty straciła grupa pościgowa. Już 12 "oczek" wiosną ma Olimpii, a coraz trudniejsza jest sytuacja w Strzelacha Opolskich. Czarni po raz drugi odwrócili losy meczu.

Olesno - Orzeł Ź. 2-0
Miejscowi pierwszy strzał zamienili na bramkę, a szans bramkarzowi nie dał w 7. min Jeziero¬wski. Pozostałe próby, podobnie jak strzały z dystansu Berbelickiego i Sowady były niecelne. W drugiej połowie goście ruszyli do odrabiania straty, ale mieli kłopoty ze stworzeniem okazji. Po okresie naporu piłkarze Orła jakby spuścili z tonu i gospodarze zaczęli dochodzić do głosu. W 79. min bramkarz ze Źlinic popełnił błąd, gdyż dał sobie odebrać piłkę Jeziorowskie¬mu, ten który odegrał ją do Brzenski. Pomocnik OKS-u z 4 metrów trafił w słupek, ale nie pomylił się już Wię¬dłocha. W końcówce w słupek trafił dla gości Reisig.

Ligota T. - Czarni 2-2
Piłkarze z Otmuchowa znów po pierwszej połowie, jak w starciu ze Skalnikiem, mieli dwie bramki straty.
Nikt się nie powinien dziwić, że Ligota Turawska prowadziła 2-0 głównie za sprawą Bacajewskiego. Napastnik ten jest wiosną w wybornej dyspozycji i indywidualnymi akcjami dał drużynie bramkę i rzut karny. Bacajewski w ostatnich minutach meczu mógł zostać bohaterem, ale zmarnował dwie dogodne sytuacje. Wcześniej Czarni doprowadzili do remisu. Najpierw rzut karny po faulu Sandeckiego na Wąchale wykorzystał Rychlik, a następnie ten sam piłkarz na gola zamienił dośrodkowanie P. Kiliana.

Śląsk - Silesius 3-0
Podopieczni trenera Dariusza Brolla prowadzenie objęli po zaledwie 11. min. Wówczas w pole karne odważnie wbiegł Karabin i uderzeniem w kierunku dalszego słupka pokonał Rybę. Od tego momentu miejscowi mogli kontrolować wydarzenia na boisku, a goście szansy szukali jedynie po stałych fragmentach gry. Te efektu nie przyniosły. Śląsk wygraną przypieczętował po przerwie. Najpierw drugą bramkę zdobył w sytuacji sam na sam Karabin, a tuż przed ostatnim gwizdkiem wynik strzałem głową ustalił wprowadzony kilkanaście sekund wcześniej Nowak.

Piast - Olimpia 1-2
Strzelecka publiczność w ostatnich latach przyzwyczaiła się, że Artur Kukuczka walczy na boku boiska. W sobotę piłkarz, który zaczynał karierę jako bramkarz stanął między słupkami po siedmiu latach przerwy. Zespołu nie uratował. W 14. min popełnił dodatkowo błąd i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego A. Tomaszewskiego wrzucił sobie piłkę do siatki. Miejscowi w tym meczu przeważali i atakowali, a goście nastawili się na grę z kontry. Piast zdobył nawet dwa gole, ale Jys był na spalonym, a Jakubczak strzelał po podaniu zza boiska. W 43. min było 1-1, po przytomnym strzale Chluby. W drugiej połowie Olimpia dwa razy skontrowała, a raz skutecznie zrobił to Wolny. Do remisu powinien doprowadzić w 82. min Korchut, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem fatalnie spudłował.

Polonia G. - Sparta 0-0
W pierwszej połowie przeważali gospodarze. Najlepszą okazje na gola stworzył Kozłowski, który z bliska przestrzelił głową. Groźnie było także po strzałach Frydryka, Herby, a bramkarz świetnie obronił "główke" Złoczowskiego. W II połowie miejscowi już tak dobrze się nie prezentowali i do głosu doszła Sparta, która od 60. min grała w przewadze, po czerwonej kartce dla Czarneckiego. Dwie okazje dla gości miał Ł. Krótkiewicz, ale w obu przypadkach nie oddał strzału. W dobrej okazji faulowany przed polem karnym był Markowski, a wolny nie przyniósł gola. Sparta w 88. i 90. min straciła po czerwonych kartkach Kowalskiego i Szwargę.

Orzeł Dzierżysław - Polonia Nysa 1-1
Remis wydaje się sprawiedliwym, choć obie ekipy miały swoje szanse na wygraną. Wynik meczu otworzył Duda, który wykończył solową akcję Kotrysa. Potem Orzeł atakował, ale okazje zmarnowali Fryzel, Rojek, Kliś i Dominik. Dopiero w 85. min ten ostatni uderzył głową, a piłka trafiła w słupek długo toczyła się po linii, aby ostatecznie wpaść do siatki. Polonia grała z kontry, ale w jej szeregach widoczny był brak Wandasa, Lepaka i Krasowskiego. Może dlatego zabrakło gola, gdyż okazje były. Najlepszą zaprzepaścił Młyńczak.

Pogoń Prudnik - Swornica Czarnowąsy 1-3
Lider w meczu na szczycie wygrał dość pewnie, choć bramka na 1-2 Wichera wprowadziła sporo nerwówki. Kto wie jak potoczyłby się mecz, gdyby w ostatnich minutach Pierwszej części akcje wykończyli dla Pogoni Masternak i Grabowski. A tak tuż po przerwie Kowalczyk wykorzystał prostopadłe podanie i sytuacja została przez Swornicę opanowana. Na 1-0 głową gola zdobył Kołodziej po dośrodkowaniu z rzutu rożnego A. Steczka. Podwyższył Scisło, wykorzystując indywidualną akcję, strzałem w długi róg.

Skalnik Gracze - Stal Brzeg 0-0
Piłkarsko przeważał Skalnik, który często gościł pod polem karnym Stali i miał kilka szans, które mogły zakończyć się bramką. W tych najlepszych Wolański spudłował z ostrego kąta zamiast zagrać do niepilnowanego Paciorka, który miał pustą bramkę, Z. Bąk dwa razy po prostu trafił w bramkarza, a Stencel źle się zachował i uderzył niecelnie. Stal grała z kontry i trzy razy mogła pokarać Skalnika. W pierwszej części Nesterów, a w drugiej Fabiszewski i Domański, nie zdołali jednak pokonać bramkarza.
Polonia Głubczyce - Sparta Paczków 0-0

OKS Olesno - Orzeł Źlinice 2-0 (1-0)
1-0 Jeziorowski - 8., 2-0 Więd¬łocha - 79.

Orzeł Dzierżysław - Polonia Nysa 1-1 (0-1)
0-1 Duda - 24., 1-1 Dominik - 85.

Śląsk Łubniany - Silesius Kotórz Mały 3-0 (1-0)
1-0 Karabin - 10., 2-0 Karabin - 56., 3-0 Nowak - 90.

Ligota Turawska - Czarni Otmuchów 2-2 (2-0)
1-0 Bacajewski - 40., 2-0 Kuba¬cki - 42. (karny), 2-1 Rychlik - 61. (karny), 2-2 Rychlik - 76.

Pogoń Prudnik - Swornica Czarnowąsy 1-3 (1-2)
0-1 Kołodziej - 17., 0-2 Scisło - 23., 1-2 Wicher - 35., 1-3 Kowal¬czyk - 52.

Piast Strzelce Opolskie - Olimpia Lewin Brzeski 2-1 (1-1)
0-1 A. Tomaszewski - 14., 1-1 Chluba - 43., 1-2 Wolny - 68.