Grała IV liga: Pierwsza porażka Stali Brzeg, inni faworyci wygrywali

Sebastian Stemplewski
Wiesław Frydryk (z lewej) zdobył cztery gole dla Polonii Głubczyce
Wiesław Frydryk (z lewej) zdobył cztery gole dla Polonii Głubczyce Sebastian Stemplewski
Po trzech wyjazdowych sukcesach przegrała Stal, której katem okazał się Mazur z Pogoni Prudnik. Beniaminek potwierdził, że zwłaszcza u siebie będzie bardzo groźny.

Pozostałe faworyzowane ekipy pewnie sięgnęły po punkty. W Kotorzu Małym mecz ustawiła właściwie jedyna wyśmienita, ale niewykorzystana okazja miejscowych, na którą Swornica odpowiedziała celną główką Kowalczyka i dośrodkowaniem Jacka z wolnego, które zamieniło się w strzał. W Dobrzeniu Wielkim z kolei błędy bramkarza Polonii Nysa Folęgi wykorzystali Sobotta i Szułkowski, dając dwa razy TOR-owi prowadzenie. Po przerwie atakowała Polonia, ale nie wykorzystała dwóch okazji i zaliczyła słupek. Kontrujący gospodarze mecz rozstrzygnęli już w 48. min kiedy pięknego gola uzyskał Sobotta.

Większych problemów nie miał Start Namysłów. Defensywa z Łubnian nie zdołała zatrzymać duetu Samborski - P. Pabiniak i było 2-0. Dopiero w końcówce Bartosiewicz trafił dla Śląska w poprzeczkę, a groźny strzał Gieży obronił bramkarz. Popis strzelecki dał z kolei w Głubczycach Frydryk. O ile w pierwszej połowie Start z Dobrodzienia był dla Polonii równorzędnym rywalem i miał okazje, o tyle w drugiej miejscowi już znacznie przeważali. W efekcie Frydryk zakończył mecz z czterema trafieniami na koncie, a powinno być ich nawet sześć.

W meczu najsłabszych drużyn błysnął Bacajewski. Rosły napastnik Ligoty Turawskiej zdobył trzy bramki i poprowadził zespół do wygranej w Grodkowie. Niebywałym wyczynem popisała się natomiast Olimpia Lewin Brzeski. Przed tygodniem potrzebowała 12 minut, aby strzelić trzy gole, a teraz ze Spartą paczków wystarczyło jej do tego 10 minut.

Polonia Głubczyce - Start Dobrodzień 5-1 (1-0)
1-0 Frydryk - 44., 2-0 Frydryk - 65., 3-0 Baranowski - 68. (karny), 4-0 Frydryk - 82., 4-1 Jarząbek - 84., 5-1 Frydryk - 90.

Śląsk Łubniany - Start Namysłów 0-3 (0-1)
0-1 Samborski - 26., 0-2 P. Pabiniak - 51., 0-3 Samborski - 90.

Olimpia Lewin Brzeski - Sparta Paczków 3-0 (3-0)
1-0 Kita - 35., 2-0 Gronostajski - 37., 3-0 Gronostajski - 45.

Silesius Kotórz Mały - Swornica Czarnowąsy 0-4 (0-2)
0-1 Kowalczyk - 18., 0-2 Jacek - 25., 0-3 Błahuta - 66., 0-4 Grabowiecki - 78.

Pogoń Prudnik - Stal Brzeg 2-0 (1-0)
1-0 Mazur - 45., 2-0 Mazur - 82.

TOR Dobrzeń Wielki - Polonia Nysa 5-1 (2-1)
1-0 Sobotta - 2., 1-1 Szewczyk - 15., 2-1 Szułkowski - 40., 3-1 Sobotta - 48., 4-1 Czajkowski - 86., 5-1 Bella - Bella - 90.

GKS Grodków - Ligota Turawska 0-3 (0-0)
0-1 Bacajewski - 50., 0-2 Bacajewski - 57., 0-3 Bacajewski - 86.

Rolnik Wierzbica Górna - Piast Strzelce Opolskie 1-1 (0-0)
1-0 Sokołowski - 76., 1-1 Becella - 86.