Grób Krawczyka w świątecznej dekoracji! Grób Krzysztofa Krawczyka w Grotnikach na święta Bożego Narodzenia. 1.01.2022

Anna Gronczewska
Grób Krzysztofa Krawczyka na święta Bożego Narodzenia.
Grób Krzysztofa Krawczyka na święta Bożego Narodzenia. Anna Gronczewska
Zobacz, grób Krawczyka w świątecznej dekoracji! To pierwsze święta Bożego Narodzenia bez Krzysztofa Krawczyka. Znakomity piosenkarz nie zaśpiewa już na pasterce w kościele oblatów w Grotnikach. Ale rodzina, znajomi, fani odwiedzą jego grób na grotnickim cmentarzu.

Świąteczne dekoracje na grobie Krawczyka

Już dziś grób Krzysztofa Krawczyka jest świątecznie przystrojony. Leżący na płycie miś ma na sobie czapkę Mikołaja. Stanęła choinka. Są też znicze w kształcie choinek i bałwanów...Przypomnijmy, że Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia tego roku. We wrześniu skończyłby 75 lat. Od lat mieszkał w Jedliczu koło Grotnik razem ze swoją żoną Ewą. W październiku bp Antoni Długosz i przyjaciel Krzysztofa Krawczyka poświęcił jego nagrobek. Przypomniał, że piosenkarzowi bliski był grób jego ojca Januarego na cmentarzu na Dołach w Łodzi. Obok spoczęła jego mama Lucyna.

Ale Krzysztof zawsze powtarzał, że po latach znalazł w Grotnikach swoje miejsce na ziemi – mówił biskup Długosz. - Chciał, by złożyć jego doczesne szczątki w tej jego grotnikowskiej ziemi. Tak więc Krzysztof znał widok jaki teraz ogląda z niebiańskiej wysokości. Wybór nagrobka pozostawił żonie Ewie. Choć już za życia dał pewne wskazówki. Powiedział kiedyś do Ewy: Żebyś nigdy nie stawiała mi czarnego nagrobka, żeby nie był pompatyczny. Sam zachwycał się kształtem pomnika, który znalazł dla swego ojca.

Grób Krawczyka jeszcze się zmieni

Nagrobek zaprojektował ks. Krzysztof Niespodziański, dziś proboszcz w Rychnowie w archidiecezji warmińskiej. Nie jest to jednak efekt końcowy, ponieważ grób w przyszłości będzie otoczony z trzech stron płotkiem...A także oświetlony, jak scena, przez źródło fotowoltaiczne. Ma też grać muzyka. Odwiedzający grób piosenkarza usłyszą jego piosenki, a także jego ulubiony psalm „Pan jest Pasterzem moim”...

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska