GROW – posadźmy milion drzew

Materiał informacyjny - Kronospan OSB Sp. z o.o.
W Strzelcach Opolskich zlokalizowane są dwa zakłady Kronospan, która jest międzynarodową korporacją. Od ponad dwudziestu lat Kronospan organizuje akcję sadzenia drzew – GROW. Co roku na całym świecie, w ramach tej akcji, pracownicy Kronospan stawiają sobie za cel posadzenie miliona drzew.

22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego dnia firma Kronospan organizuje akcję GROW, która wpisuje się swoim charakterem w powyższe wydarzenie. Ambitny cel posadzenia miliona drzew łącznie we wszystkich lokalizacjach, w których firma prowadzi swój biznes, stanowi nie tylko globalną pomoc środowisku m.in. w utrzymaniu naturalnej gospodarki leśnej, wodnej, a także tej związanej z emisją CO₂, ale jest również doskonałą platformą do promocji innych działań związanych z ekologią, jakie firma podejmuje.

Kronospan, dotyczy to każdego zakładu na świecie, w każdym elemencie swojej działalności zwraca uwagę na ekologię i środowisko naturalne. Przywiązując szczególną uwagę do zrównoważonej gospodarki drzewnej, spółka jest liderem w zakresie wykorzystania w produkcji surowca z recyklingu - drewna poużytkowego.

- Kronospan stawia na zrównoważone i odpowiedzialne wykorzystanie zasobów naturalnych. Prowadzimy gospodarkę obiegu zamkniętego. Odzyskujemy surowiec w procesie recyklingu. Inwestujemy w technologię przyjazną środowisku – wyjaśnia Joanna Szremska – Dyrektor HR, Członek Zarządu firmy.

Akcja GROW to nie tylko praca organiczna przy sadzeniu drzew. Całość przyjmuje formę rodzinnego pikniku z wieloma atrakcjami dla dzieci m.in. konkursów o tematyce ekologicznej np. „Recyklingowe Zwierzaki Cudaki”.

- Dzięki takim konkursom dzieci naszych pracowników dowiadują się o tym, jak cenne skarby kryją się w zużytych przedmiotach – tłumaczy Joanna Szremska. - Tworzenie z nich, to jeden ze sposobów uświadomienia dzieciom, że przedmiot raz wykorzystany, może znaleźć zupełnie nowe zastosowanie. To ważne, żeby jak najwięcej osób zdało sobie sprawę, że recykling jest przyszłością - dodaje.

Dlatego przesłaniem akcji GROW jest hasło: „Myślimy rozwojowo. Działamy zespołowo. Sadzimy przyszłościowo”.

Inwestycja w rozwój

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu (Corporate Social Responsibility) Kronospan realizowana jest w wielu obszarach. Oprócz działań środowiskowych firma, poprzez własną Fundację Kronospan (Kronospan Foundation), kładzie duży nacisk na rozwój społeczności lokalnych. Cele społeczne realizowane są poprzez konkretne działania o charakterze edukacyjnym. Kronospan od lat współpracuje z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelce Opolskich w ramach klas patronackich.

- Wspieramy realizację projektów skierowanych do mieszkańców powiatu z naciskiem na projekty edukacyjne. Obecnie wspieramy klasy kształcące specjalistów na kierunkach technik mechanik oraz technik mechatronik – opisuje filozofię działania firmy Joanna Szremska.

W 2022 roku projekt edukacyjny CKZiU wygrał 40 tys. euro w konkursie Skill.ED, organizowanym przez Fundację Kronospan. Dzięki wygranej, w Centrum otwarto Pracownię Robotyki, w której zdobywają wiedzę oraz rozwijają swoje zainteresowania uczniowie szkoły średniej i branżowej.

Kronospan jest także wieloletnim sponsorem Akademii Siatkówki, która działa przy drużynie ZAKSA Strzelce Opolskie. To tu młodzi adepci rozwijają swoje talenty pod okiem trenerów i starszych kolegów.

- Inwestujemy w rozwój dzieci i młodzieży, bo to one stanowią naszą przyszłość – mówi Joanna Szremska. – Im lepiej będą wykształceni, im większą będą mieli wiedzę, doświadczenie, tym lepszy świat dla nas stworzą. Można powiedzieć, że nasza przyszłość rośnie dzisiaj – dodaje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie