Grupa Orlen sprawdza się na każdym polu. Forum Rolnicze 2021

Artykuł sponsorowany Grupa Orlen
pixabay.com
Już 1 października odbędzie się w Bydgoszczy Forum Rolnicze Gazety Pomorskiej. Na swój sponsorski panel do Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego w Myślęcinku zaprasza Grupa Orlen. Należące do niej spółki zaprezentują kilka bloków tematycznych skierowanych do sektora agro.

Orlen dla rolnictwa

Może nie wszyscy wiedzą, że Orlen, największy w Europie środkowo-wschodniej koncern multienergetyczny, ma spore udziały w rynku produktów dla rolnictwa, takich jak nawozy azotowe, środki smarne, paliwa czy energię. Orlenowskie spółki ANWIL, ORLEN OIL, ORLEN Paliwa, a także Energa traktują rolników jako znaczącą grupę potencjalnych odbiorców, zapewniając im produkty spełniające najwyższe kryteria jakości. I właśnie z przedstawicielami tych spółek będzie okazja do spotkania i rzeczowej rozmowy na ósmej już edycji Forum Rolniczego.

Przepis na wysokie plony

W skład Grupy ORLEN wchodzi włocławski ANWIL, który od ponad 55 lat produkuje nawozy azotowe, stanowiące podstawę uprawy większości roślin: zbóż, kukurydzy, rzepaku czy roślin okopowych. Produkowane przez ANWIL saletra amonowa i saletrzaki CANWIL z magnezem i CANWIL z siarką dawno znalazły uznanie i zastosowanie w polskich gospodarstwach. Realizowana w ANWILU rozbudowa nawozowych mocy produkcyjnych przyczyni się nie tylko do rozwoju sektora chemicznego w Polsce, ale co najważniejsze będzie dużym wsparciem krajowej gospodarki i polskiego rolnictwa.

- Nowoczesna, trzecia linia nawozowa ANWILU, poprzez zwiększenie zdolności produkcyjnych o około 50 proc., ograniczy napływ nawozów z importu. Tym samym, zapewni polskim rolnikom zwiększony wolumen produktów spełniających najwyższe, światowe standardy. Inwestycja ANWILU ma także duże znaczenie dla gospodarczego rozwoju regionu m.in. dzięki tworzeniu nowych miejsc pracy - wyjaśnia Piotr Marcinkowski, kierownik Działu Doradców Regionalnych ANWIL S.A.

Oleje do nowoczesnych maszyn

Ciągły rozwój maszyn rolniczych wymusza na producentach materiałów służących do smarowania udoskonalanie istniejących i tworzenie nowych produktów smarnych. W przypadku olejów silnikowych, przekładniowych i wielofunkcyjnych zmiany zachodzą bardzo szybko. W zasadzie każda nowa linia ciągników rolniczych czy innego rodzaju maszyn wymaga zastosowania specyficznego oleju przekładniowego lub silnikowego, nie dającego się zastąpić innym olejem o innej specyfikacji. Postępujące zmiany w rolnictwie są inspiracją do rozwoju oferty dla sprzętu rolniczego.

- Rolnictwo postrzegane jest obecnie jako prężna i szybko rozwijająca się gałąź przemysłu. By osiągnąć wyższe plony i uprawiać wielkie areały, potrzebne są nowoczesne bezawaryjne urządzenia. Następuje więc sukcesywna wymiana parku maszynowego na nowoczesne i wydajne urządzenia. Dostosowanie produktów do oczekiwań rolników, ich dostępność oraz jakość potwierdzona przez wiodących producentów nowoczesnych ciągników i maszyn rolniczych, stanowią atut oferty ORLEN OIL - mówi Przemysław Niedzielski, kierownik Działu Strategii Produktów ORLEN OIL

Ekologiczne źródło ciepła

W ofercie spółki ORLEN Paliwa produktem szczególnie ukierunkowanym na potrzeby rolnictwa jest gaz grzewczy. Do zalet instalacji zbiornikowych i zastosowania gazu LPG można zaliczyć przede wszystkim ekologiczność tego rozwiązania. Całkowite spalanie LPG w procesach grzewczych daje możliwość suszenia płodów rolnych bez korzystania z wymiennika ciepła. To przewaga tego paliwa nad innymi nośnikami energii. Instalacje te są także bezobsługowe. Wykorzystywane w nich nowoczesne rozwiązania pozwalają precyzyjnie utrzymywać określone parametry, takie jak temperatura czy wilgotność. Nie bez znaczenia jest także wysoka wydajność urządzeń zasilanych gazem płynnym.

- Gwarantujemy klientom kompleksową obsługę w zakresie dostaw najwyższej jakości gazu propan–butanu oraz propanu, montażu oraz dzierżawy instalacji. Wykonujemy instalacje zbiornikowe naziemne i podziemne dla rolnictwa i przemysłu oraz zapewniamy wsparcie techniczne podczas eksploatacji. Oferowany produkt ma znakomite parametry palne i wysoką kaloryczność. Jest ekologiczny i czysty chemicznie. Nasza instalacja gwarantuje dostępność w porównaniu z gazem ziemnym wymagającym budowy gazociągu - tłumaczy Rafał Kozłowski, dyrektor Biura Sprzedaży LPG ORLEN Paliwa.

Fotowoltaika dla rolnika

Energa Obrót, spółka zależna Energi z Grupy ORLEN wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, dlatego poszerzyła ofertę o instalacje fotowoltaiczne. Jako jedna z czterech największych spółek energetycznych w Polsce, zgodnie z trendami, stawia na odnawialne źródła energii, a jej oferta stanowi ciekawą alternatywę na rynku energetycznym. Co zyskują klienci korzystający z nowej oferty Energi Obrotu i dlaczego warto ją rozważyć?

- Oferta Energi Obrotu jest szyta na miarę potrzeb każdego klienta i warunków technicznych, jakie posiada. Pracujemy na wysokiej jakości komponentach, przykładamy uwagę do najmniejszych detali. Stale rozszerzamy naszą ofertę o różnego rodzaju nowinki techniczne. Zależy nam, aby nasi klienci czuli się „zaopiekowani” na każdym etapie inwestycji i eksploatacji instalacji fotowoltaicznej - twierdzi Marcin Dawidowski, dyrektor Departamentu Sprzedaży Rynku.

- Swoje działania opieramy na pięciu podstawowych filarach – stabilności, ekologii, nowoczesności, profesjonalizmie oraz wygodzie. Wybieramy nowoczesne technologie, zapewniające długoletnią pracę i bezawaryjność oraz posiadamy fachowe ekipy monterskie. Co jednak najważniejsze, jesteśmy z klientem na każdym etapie inwestycji – od przygotowania i przedstawienia oferty, przez montaż po przyłączenie instalacji do sieci dystrybucyjnej. Wszystkie formalności bierzemy na siebie - dodaje Remigiusz Markizański, kierownik Wydziału Sprzedaży Paneli Energa Obrót.

Z przedstawicielami spółek z Grupy ORLEN można będzie się spotkać podczas panelu Forum Rolniczego w Bydgoszczy w piątek 1 października o godz. 14.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Grupa Orlen sprawdza się na każdym polu. Forum Rolnicze 2021 - Gazeta Pomorska

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie