Gwardia Opole - MMTS Kwidzyn 18-24

Trener Marek Jagielski nie poznawał swojego zespołu, który popełniał proste błędy. Sławomir Jakubowski
Po dwóch bardzo dobrych spotkaniach, w których zespół miał pomysł na grę i walczył, tego pierwszego zabrakło w starciu z przeżywającym wcześniej kryzys MMTS-em Kwidzyn.

Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że będzie bardzo ciężko. Nasz zespół potrzebował 7,5 minuty i sześciu akcji, aby zdobyć gola. Płócienniczak trafił z koła i było tylko 1-3, gdyż rywale też popełniali błędy, a dwa razy kolegów uratował Malcher.

Kolejne minuty przyniosły niemoc rzutową z obu stron i efektowne parady bramkarzy, a Gwardia odrobiła dystans tylko za sprawą wykonującego karne Swata. W 20. minucie przegrywała 5-6, ale na kolejną dobrą akcję czekała sześć minut, kiedy nasi szczypiorniści rozmontowali defensywę i trafił Vukcevic. Ale rywal po naszych złych akcjach kontrował za sprawą Nogowskiego i dystans po 30 minutach wzrósł do czterech bramek (7-11).

Po przerwie opolanie mieli swój kwadrans. W półtorej minuty trafili z gry prawie tyle razy co przed przerwą, a po obronie Malchera i kontrze Swata było 10-11. Bramkę straty Gwardia miała też po przechwycie i rzucie Migały i wreszcie w 39. minucie bezbłędny z siedmiu metrów Swat doprowadził do remisu 12-12. Cztery błędy po opolskiej stronie i gra w osłabieniu pozwoliły rywalowi odskoczyć na 15-12, ale jeszcze raz opolanie wrócili do gry. Solowa akcja Piotra Adamczaka i rzut z koła Serpiny sprawiły, że było 16-17. Ostatnie osiem minut to już niestety totalna niemoc gwardzistów, którzy tracili piłkę w dziecinny sposób i nie oddawali rzutów. Zdobyli dwie bramki, a pogrążył ich pochodzący z Ozimka 19-letni Genda. Trafił trzy razy, wywalczył rzut karny i karę dla rywala oraz miał dwa przechwyty. W efekcie w trzy minuty zrobiło się 16-21 i było meczu.

Gwardia Opole - MMTSKwidzyn 18-24 (7-11)
Gwardia: Malcher - Swat 6, Paweł Adamczak, Knop 1, Szolc 2, Kłoda 1, Drej, Serpina 2, Vukcevic 1, Piotr Adamczak 2, Garbacz, Prokop, Płócienniczak 1, Migała 2, Ciosek.
MMTS: Szczecina, Kiepulski - Jędrzejewski 1, Genda 3, Zadura 1, Mroczkowski 1, Peret 1, Sadowski 1, Klinger 3, Rosiak, Nogowski 8, Łangowski, Daszek 5.
Sędziowali: Andrzej Kierczak (Michałowice) i Tomasz Wrona (Kraków). Kary: Gwardia - 6 min; MMTS - 6 min. Widzów 1100.