Gwardia Opole - MMTS Kwidzyn 33:25. Opolanie zwycięstwem zakończyli trudny sezon

Roman Chychykalo zdobył najwięcej goli dla Gwardii.
Roman Chychykalo zdobył najwięcej goli dla Gwardii. Wiktor Gumiński
Piłkarze ręczni Gwardii Opole pokonali na własnym terenie MMTS Kwidzyn 33:25 w meczu ostatniej, 26. kolejki PGNiG Superligi. Tym samym optymistycznym akcentem zakończyli bardzo wymagający sezon. Opolanie ostatecznie uplasują się na 10. miejscu w ligowej tabeli.

Drużyna z Opola przystępowała do tego spotkania już bez wielkiej presji, ponieważ już po zakończeniu piątkowego (19.05) meczu Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze (22:22, karne 5:4) była pewna, że nie zakończy rozgrywek na przedostatnim, 13. miejscu i tym samym nie przyjdzie jej grać w barażach o utrzymanie w PGNiG Superlidze (ostatecznie wystąpi w nich Zagłębie).

Plasującemu się w środku ligowej stawki MMTS-owi tym bardziej nic nie groziło, w związku z czym, zgodnie z przewidywaniami, obejrzeliśmy w Opolu otwarte widowisko. Już po dziewięciu minutach rywalizacji Gwardia prowadziła 9:6. Później, aż do końca pierwszej połowy, tempo zdobywania kolejnych goli wcale nie spadało. Cały czas stroną przeważającą byli jednak opolanie, którzy po serii trzech trafień z rzędu Romana Chychykały w 28. minucie prowadzili już nawet 20:13.

Dwa ostatnie gole przed przerwą zdobył co prawda zespół z Kwidzyna, ale w drugiej połowie obraz meczu nie uległ znaczącej zmianie. Jedyna różnica była taka, że nie oglądaliśmy już tak dużo trafień co w pierwszej części gry. Nieprzerwanie jednak Gwardia posiadała bezpieczną zaliczkę, którą w stosunku do półmetka zawodów jeszcze powiększyła i ostatecznie zwyciężyła różnicą ośmiu bramek.

Gwardia Opole - MMTS Kwidzyn 33:25 (20:15)
Gwardia: Malcher, Ałaj – Chychykalo 6, Wojdan 5, Jankowski 4, Moczka 3, Scisłowicz 3, Morawski 3, Łangowski 2, Kawka 2, Kucharzyk 2, Zubac 1, Stempin 1, Milewski 1, Koc, Hryniewicz.
MMTS: Zakreta 1 – Potoczny 5, Landwojczak 4, Kamyszek 3, Majewski 3, Szyszko 3, Kutyła 2, Jankowski 2, Orzechowski 1, Nastaj 1, Grzenkowicz.
Kary: Gwardia – 10 min., MMTS – 8 min.