Gwardia Opole pokonała KPR Legionowo 24-22

Bramkarz Vadimir Bozic obronił dziewięć rzutów rywali, a Paweł Swat zdobył pięć bramek. gwardiaopole.pl
Nasz ekstraklasowy zespół odniósł tym samym pierwsze zwycięstwo na swoim parkiecie. Doskonałe zawody zagrał nowy bramkarz Chorwat Vladimir Bozic.

W wyjściowym składzie naszej drużyny znalazł się leworęczny Filip Scepanovic. Z kibicami przywitał się bramką, pierwszą naszego zespołu w tym meczu. Pozyskany w tygodniu Serb pokazał trzy bardzo dobre rzuty z dystansu, ale miał także wpadki (straty, faul w ataku, niecelny rzut). Jednak zaledwie kilka wspólnych treningów z nowymi kolegami to mało, by zaprezentować wszystkie umiejętności.

Zupełnie inaczej miała się historia Vladimira Bozica. Wszedł na parkiet w końcówce pierwszej części i obronił rzut rywala. W drugiej części lepszy był jeszcze osiem razy od gości, a ponieważ nasi mieli sporo kłopotów w ataku pozycyjnym dołożył ważną cegiełkę do wygranej.

Po jego interwencjach błyszczeli bowiem Paweł Swat i Michał Drej, którzy zdobyli dziewięć bramek. W efekcie ze stanu 9-13 po pierwszej części w 55 minucie zrobiło się 21-17. Wygrana stała się faktem, ale wcześniej było “pod górkę". Błędy własne sprawiły, że Legionowo zaczęło mecz od prowadzenia 3-0. Dwie obrony Adama Malchera i skuteczność Wojciecha Knopa i Pawła Prokopa dały remis 5-5. Ale przez osiem kolejnych minut bramki gwardziści nie rzucili. Za dużo było kombinowania, brakowało decyzji rzucie, a jak już został oddany, to bronił bramkarz Tomasz Szałkucki. Rywal prowadził 95, a następnie 11-7.

Po przerwie to Gwardia zaczęła od trzech bramek z rzędu, a w 38. minucie już prowadziła 15-14. Mimo dobrej gry w obronie, przechwytów i interwencji Bozica, opolanie nie potrafili “odskoczyć", bo znów mieli kłopot w ataku pozycyjnym. Dopiero szybkie kontra Michała Dreja dały efekt i w 55. minucie Gwardia prowadziła 21-17.

PE Gwardia Opole - KPR Legionowo 24-22 (9-13)
Gwardia: Malcher, Bozic - Śmieszek, Swat 5, Paweł Adamczak, Knop 1, Szolc 1, Scepanovic 3, Kulak, Drej 4, Serpina 1, Garbacz 4, Prokop 4, Lasoń 1. Trener tadeusz Jednoróg.
Leginowo: Szałkucki, Rybicki, Zapora - Albin 1, Prątnicki 3, Kasprzak 2, Wuszter 1, Milewski, Titov 5, Gawęcki 5, Wolski, Ciok 1, Dzieniszewski 1, Bałwas 3. Trener Marcin Smolarczyk.
Kary: 6 minut - 8 minut. Widzów 1000.