Gwardia Opole przegrała szlagier we Wrocławiu

Oliwer Kubus
Paweł Adamczak z Gwardii Opole
Paweł Adamczak z Gwardii Opole Oliwer Kubus
W meczu dwóch niepokonanych zespołów, mających walczyć o awans do ekstraklasy piłkarzy ręcznych Śląsk pokonał naszą drużynę 32-29.

Przez większość spotkania żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać większej niż trzybramkowa przewaga. W pierwszej ze stanu 6-5 dla Śląska nasz zespół objął prowadzenie 9-7, głównie za sprawą dobrej defensywy, obron bramkarza i kontr Wojciecha Knopa. Za chwilę był jednak remis, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a po 30. minutach był remis 17-17.

Obraz gry nie ulegał zmianie przez kwadrans drugiej części. Wówczas gospodarze w barwach, których grał były gwardzista Przemysław Zadura (zabrakło kontuzjowanego Bogumiła barana) odskoczyli na dwa trafienia, a na pięć minut przed końcem powiększyli je do trzech. Opolanie tej straty nie potrafili już zniwelować.
Zabrakło nam wyrachowania i konsekwencji, a w kluczowych momentach skuteczności, bo mieliśmy swoje szanse - mówił trener marek Jagielski. - Ale prawda jest też taka, że i rywale nam, zagrażali, ale dobrze spisywał się Romatowski. Szkoda, że tym razem tego nie wykorzystaliśmy. W sumie w drugiej części zabrakło trochę większej walki. W pierwszej połowie często dostawaliśmy kary i chyba tego zespół się przestraszył. Tymczasem Śląsk kontynuował twardą walkę i to mu się opłaciło.

Śląsk Wrocław - Gwardia Opole 32-29 (17-17)
Śląsk: Pawlak, Schodowski - Krzywda 5, Grobelny 6, Herudziński 4, Jędrzejewski 3, Szabat 5, Piotr Swat 2, Zadura 3, Będzikowski 4.
Gwardia: Romatowski, Fiodor, Donosewicz - Śmieszek 4, Paweł Swat 2, Adamczak 5, Knop 7, Szolc, Krzyżanowski 2, Kulak 2, Drej 1, Migała 4, Płócienniczak 2.