Gwardia Opole udzieliła kolejnej lekcji piłki ręcznej

Paweł Swat zagrał dziś jako środkowy rozgrywający.
Paweł Swat zagrał dziś jako środkowy rozgrywający. Sławomir Jakubowski
Nasz I-ligowy zespół tym razem poszedł za ciosem. Mecz z SPR-em Tarnów rozstrzygnął w 25. min. Wówczas prowadził 17-4.

Dziesięć udanych interwencji Adama Malchera w połączeniu z twardą obroną, która nie dopuszczała rywala do rzutu musiało dać efekty. Gwardziści po 4. minutach prowadzili 5-0, a rywal oddał jeden celny rzut. Uczynił to z rzutu karnego Sławomir Karwowski, ale Malcher odbił piłkę.

W tym momencie nie stało się to co w większości spotkań, z wyjątkiem meczu z Siódemką Legnica. Opolanie zachowali koncentrację i poszli za ciosem. Pierwszy niecelny rzut zanotowali w 11. minucie, a rywal za sprawą Łukasza Szatko drugiego gola zdobył po kwadransie. Wówczas było 10-2. Ponieważ z tonu nie spuszczał Malcher, który zanotował z rzędu pięć udanych na sześć parad, z dystansu trafiał Nenad Zeljic, a po indywidualnych akcjach Kamil Mokrzki w 22. minucie było 17-4 i właściwie po meczu.

Kolejne 14. minut rywale wygrali co prawda 9-4, ale na parkiecie była personalnie inna Gwardia, gdyż trener wymienił aż pięciu zawodników.

Przy stanie 21-13 w 36. min przełamał strzelecką niemoc Wojciech Knop, za chwilę poprawił po przechwycie i znów gospodarze zaczęli brylować. Być może szyki pokrzyżowało im wyłączenie Zeljica, który drugą połowę spędził na spacerach z rywalem obok i oglądaniu meczu ze środka boiska.

Kapitan Gwardii Knop trafił po raz trzeci z rzędu tym razem w beznadziejnej sytuacji, bramkę z karnego dołożył Wojciech Trojanowski, a ponieważ w bramce znów stawił się Malcher i oczywiście czynił swoją powinność, to w 46. minucie było 29-15.

Do końca spotkania trwała głównie wymiana ciosów, choć trzeba wspomnieć o dwóch doskonałych akcjach w roli środkowego rozgrywającego Pawła Prokopa oraz skutecznej kontrze w wykonaniu kołowego Mateusza Jankowskiego. Dystansu rywal nie odrobił nawet grając z dwoma zawodnikami w polu więcej przez ponad 1,5 minuty.

PE Gwardia Opole - SPRTarnów 40-25 (21-9)
Gwardia: Malcher, Buchcic, Zając - Swat 3, Trojanowski 4, Knop 4, Scepanovic 2, Zeljic 7, Kłoda 3, Mokrzki 2, Jankowski 2, Ciosek, Prokop 4, Płócienniczak, Simic 5, Lasoń 3. Trener Rafał Kuptel.
Tarnów: Barnaś, M. Nowak, Szostak, Cichoń - Niemiec, Dutka 4, Szatko 5, Jewuła 1, Grzesik 1, Karwowski 3, Ł. Nowak 9, Kubisztal, Kowalik 2, Wajda, Sokół. Trener Ryszard Skudlik.
Sędziowali: Michał Boczek (Piekary Śląskie) i Olgierd Sikora (Chorzów). Kary: Gwardia - 10 minl Tarnów 4 min. Widzów 600.