Gwardia Opole w ekstraklasie!

Oliwer Kubus
Bramkarz Łukasz Romatowski świętuje z Wojciechem Knopem.
Bramkarz Łukasz Romatowski świętuje z Wojciechem Knopem. Oliwer Kubus
Nasi piłkarze ręczni wygrali w Piekarach Śląskich 32-25 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zapewnili sobie awans.

Gwardziści mieli trzy szanse na przypieczętowanie promocji do krajowej elity i wykorzystali pierwszą. Przed dzisiejszym meczem mieli bowiem pięć punktów przewagi nad Nielbą Wągrowiec i remis w ostatnich trzech kolejkach dawał Gwardii wygraną w lidze i awans. Po dziesięciu latach przerwy Gwardia zagra znów w ekstraklasie i trzeba mieć nadzieję, że nie będzie to roczna przygoda. Zresztą pierwszy potwierdzony transfer bramkarz Adam Malcher wskazuje, że Gwardia ma być gotowa do wyższych wyzwań.

W starciu z dobrze spisującą się ostatnio Olimpią kontrolowali niemal cały czas przebieg rywalizacji. Po wyrównanym początku już po kwadransie mieli cztery bramki przewagi, a w 19. minucie prowadzili nawet 16-9. Moment dekoncentracji, zmarnowanych okazji i słabsza gra w defensywie pozwoliły Olimpii wrócić do gry. Po siedmiu bramkach z rzędu przegrywała tylko 15-16, a przed przerwą straciła jeszcze tylko jedną bramkę. W drugiej połowie szybko zdobyte dwie bramki z rzędu pozwoliły kontrolować wydarzenia na parkiecie, a mocna defensywa "pękła" dopiero w 39. minucie. W 50 minucie przewaga wzrosła do siedmiu bramek i nic już nie mogło odebrać naszej drużynie wygranej i awansu.

Olimpia Piekary Śląski - Gwardia Opole 25-32 (15-17)
Olimpia: Adamkiewicz, Zaborowski - Ogórek 2, Kurełek 1, Parzonka, Smolin 1, Kurzawa 4, Chojniak 2, Dworaczek 2, Bednarczyk 3, Rosół 7, Wicik, Tatz 1, Kempys 3, Zarzycki.
Gwardia: Donosewicz, Romatowski, Fiodor - Śmieszek, Swat 4, Adamczak 2, Knop 4, Szolc 4, Krzyżanowski 1, Kłoda 5, Kulak, Drej 3, Serpina, Migała 2, Prokop 5, Płócienniczak 2.