Gwardia Opole wygrywa po rzucie Wojciecha Knopa

Wojciech Knop, skrzydłowy Gwardii.
Wojciech Knop, skrzydłowy Gwardii. Sławomir Mielnik
Nasz zespół w Końskich wygraną zapewnił sobie w ostatnich sekundach.

KSSPR Końskie - Gwardia Opole 27-28 (14-15)
KSSPR: Ratuszniak, Kornecki - Michał Przybylski 2, Baturin 1, Biegaj 3, R. Napierała 1, Bąk 3, Słonicki 1, Smołuch, Kornecki, Mateusz Przybylski 3, T. Napierała 6, Kubała 7. Trener Rafał Przybylski.
Gwardia: Galoch, Donosewicz - Paliwoda 1, Knop 9, Baran 6, Matyszok 3, Bujak, Zadura, Zych 4, Kostrzewa 5. Trenerzy: Marek Jagielski i Henryk Zajączkowski.
Sędziowali: Rafał Krawczyk (Łaziska) i Ireneusz Szumański (Gliwice).Kary: Końskie - 6 min; Gwardia - 4 min. Widzów 200.

Po pierwszej bardzo wyrównanej połowie, w której dominował wynik remisowy, na początku drugiej opolanie zaczęli uzyskiwać wyraźną przewagę. W 33. min prowadzili 17-15, a w kolejnych minutach poprawili grę w defensywie, kilka piłek odbił bramkarz, kontry kończył Wojciech Knop, a z dystansu trafiali Mateusz Kostrzewa i Bogumił Baran. Gwardia błyskawicznie zdobyła cztery bramki z rzędu, a w 50. min prowadziła nawet 26-18.

Ostatnie 10. min należało zdecydowanie do gospodarzy. Nasi zawodnicy nieoczekiwanie zaczęli mieć problemy z pokonaniem coraz lepiej broniącego Rafała Ratuszniak, a tymczasem jego koledzy zdobyli osiem bramek z rzędu i było po 26. Z rzutu karnego trafił Wojciech Zych, wyrównał Rafał Biegaj, ale ostatnie słowo należało do najskuteczniejszego w barwach gości Wojciecha Knopa. Gwardia wygrała 28-27.