Gwardia Opole zaprezentowała swoją siłę

Oliwer Kubus
Oskar Serpina zdobył pięć bramek dla Gwardii.
Oskar Serpina zdobył pięć bramek dla Gwardii. Oliwer Kubus
Nasz I-ligowy zespół poprawił strzelecki rekord z tego sezonu i zdobył 44 bramki. Viret Zawiercie zaledwie 27.

Gwardziści zaprezentowali na parkiecie szóstego zespołu I ligi to z czego słyną i dzięki czemu wygrali 24 z 25 rozegranych dotychczas meczów. Z małym wyjątkiem w pierwszym fragmencie, od początku grali twardo i uważnie w defensywie, a rywalowi jeżeli udało się przez nią “przebić" na drodze stawał Sławomir Donosewicz. Było więc sporo okazji do kontr, w których brylowali skrzydłowi Paweł Swat i Wojciech Knop.

Po kwadransie nasi szczypiorniści wprowadzili co prawda tylko 8-6, ale do końca pierwszej części pozwolili rywalowi zdobyć jeszcze tylko trzy bramki. Sami trafili dziesięć razy i wypracowana przewaga pozwalała na spokojną grę po przerwie. W jej trakcie swoje obrony dopisali Łukasz Romatowski i Adrian Fiodor, z dystansu trafiali Michał Szolc i Jakub Kłoda, a na kole nie do zatrzymania był Oskar Serpina. W ciągu 10. minut Gwardia odskoczyła na 30-15, aby ostatecznie pokonać Viret 44-27.

Viret Zawiercie - Gwardia Opole 27-44 (9-18)
Viret: Kot, Cieślak - Biernacki 9, Kąpa 5, Kapral 1, I. Zagała, Więckowski 2, Kijowski 2, Szymański 2, Bugaj, Rupp 1, Biskup 4, Słodowy 1, Stajno.
Gwardia: Donosewicz, Romatowski, Fiodor - Śmieszek 1, Swat 8, Adamczak 2, Knop 7, Szolc 6, Krzyżanowski 2, Kłoda 3, Kulak 3, Serpina 5, Drej 3, Prokop 4, Płócienniczak.