Gwardia Opole zdeklasowała ŚKPR Świdnica

Mariusz matkowski
Paweł Swat nie miał klopotów z pokonaniem Damiana Olichwera. W pół godziny nasz skrzydłowy zdobył osiem bramek. Mariusz matkowski
Nasz I-ligowy zespół wygrał 35-15, a rywale powalczyli ledwie kwadrans. Doskonale spisywała się opolska defensywa i bramkarze, a szybka i skuteczna kontra dopełniła formalności.

Spotkanie z ósmym zespołem I ligi doskonale rozpoczął Paweł Swat, który skończył dwa kontrataki, a w pierwszej połowie nie pomylił się choćby raz i zakończył ją z ośmioma trafieniami na koncie. Po mocnym rzucie Jakuba Kłody i z koła Jakuba Płócienniczaka było 4-1. Tyle, że w ciągu niespełna trzech minut z przewagi nic nie zostało. Potem znów dał o sobie znać Swat, wspomógł do Michał Drej i w 16. min było 8-6. Do końca pierwszej polowy goście zdobyli jeszcze ledwie dwie bramki i z każda minuta tracili wiarę i chęci do walki. Tymczasem w bramce popisywał się Sławomir Donosowicz, opolanie blokowali rzuty rywala, który dodatkowo nie trafiał. To pozwalało kontrować i w 23. minucie było 15-8. Od tego momentu przyjezdni na kolejna bramkę czekali aż 12 minut. Już w drugiej części niemoc świdniczan przełamał Paweł Orzłowski, doprowadzając do stanu 21-9 dla Gwardii.
W kolejnych minutach trwał popis w bramce Adriana Fiodora, który bronił rzuty z dystansu, sam na sam i karnego. Zanotował osiem udanych interwencji i gdyby nie moment dekoncentracji w ataku jego kolegów, którzy trzy razy nie pokonali w dobrych okazjach Dariusza Bajkiewicza i trzy piłki stracili, zamiast wyniku 28-13, było by w 50. minucie 35-13. W końcówce opolanie straty jakby odrobili, gdyż osiągnęli 35 bramek, a rywal w dziesięć minut był w stanie tylko dwa razy pokonać Łukasza Romatowskiego i w efekcie stracił kolejne bramki po kontrach Pawła Prokopa i Wojciecha Knopa.

Gwardia Opole - ŚKPR Świdnica 35-15 (19-8)
Gwardia: Donosewicz, Fiodor, Romatowski - Śmieszek, Swat 8, Adamczak, Knop 5, Szolc 1, Krzyżanowski 2, Kłoda 3, Kulak 1, Drej 4, Serpina, Migała 2, Prokop 6, Płócienniczak 2.
ŚKPR: Olichwer, Wasilewicz, Bajkiewicz - Rutkowski 2, Piędziak 2, Mrugas 1, Brygier, Orzłowski 1, Galach, Rogaczewski 1, Olejniczak 1, Kaczmarczyk 2, Makowiejew 2, Kijek 1, Pułka 2.