Gwardia Opole zdemolowała KSSPR Końskie

Oliwer Kubus
Jakub Kłoda (z prawej) zdobył dla gwardzistów siedem bramek.
Jakub Kłoda (z prawej) zdobył dla gwardzistów siedem bramek. Oliwer Kubus
Nasi I -ligowi piłkarze ręczni pokonali wymagającego rywala i to na jego terenie aż 36-23.

Spotkanie z zespołem, który w poprzednim sezonie pozbawił gwardzistów udziału w barażach, a przed tygodniem zremisował z jednym z kandydatów do awansu Śląskiem Wrocław opolanie zaczęli koncertowo. Twarda i wysoka obrona oraz interwencje bramkarza Łukasza Romatowskiego pozwalały wyprowadzać skuteczne, co najważniejsze, kontry.

Co prawda KSSPR zdobył bramkę jako pierwszy, ale na kolejną czekał blisko osiem minut. W efekcie przegrywał w 12. min 2-5. Po upływie kolejnych sześciu minut Gwardia wygrywała już 10-3, a do przerwy 17-8. W 50. min różnica bramowa wynosiła już 17 trafień, ale w końcówce rywale momentalnie odrobili cztery bramki z rzędu, ostatecznie przegrywając 23-36.

- W końcu udało się chyba ułożyć zespół zwłaszcza w obronie, która przez 50 minut była monolitem i nie było słabszego momentu - relacjonuje trener Gwardii Marek Jagielski. - W ataku zdarzyły się jeszcze błędy, ale przy takiej defensywie jak nasza dziś rywal był bez szans. W końcówce zabrakło trochę czujności, ale przewaga była już olbrzymia, a wygrana nie zagrożona.

KSSPR Końskie - Gwardia Opole 23-36 (8-17)
KSSPR: Witkowski, Kornecki - Dobrowolski 1, Bąk 2, Kirylau 1, Pilarski, Grabarczyk 5, Laskowski 2, Maleszak, Słonicki 2, Kubała 1, Krzywkowski, Bodasiński 4, Biegaj 5.
Gwardia: Romatowski, Fiodor, Donosewicz - Śmieszek 2, Swat 6, Adamczak, Knop 7, Krzyżanowski 5, Kłoda 7, Kulak 4, Drej 2, Serpina 1, Marcyniuk 1, Płócienniczak 1, Prokop.