Hackathon Danone AI Masters Opole 2019. Uczestnicy będą tworzyć rozwiązania, które można zastosować w przemyśle

Piotr Guzik
pixabay.com
W dniach 12-13 kwietnia w Centrum Wystawienniczo–Kongresowym w Opolu odbędzie się maraton programowania. Uczestnicy w ciągu doby mają opracowywać rozwiązania dla przemysłu z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Hackathon to całodobowe zawody, podczas których drużyny pracują nad określonym zadaniem programistycznym. Podobne imprezy odbywały się już w Opolu, ale po raz pierwszy maraton programowania w CWK będzie poświęcony zastosowaniu innowacyjnych technologii w procesach produkcyjnych. Wydarzenie jest owocem współpracy Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu z zakładami produkcyjnymi Nutricia, wchodzącej w skład grupy Danone.

- Wspieramy sektor IT w naszym mieście na różne sposoby, m.in. poprzez działania w Parku Naukowo-Technologicznym. Niedawno otworzyliśmy nowoczesne Centrum Projektowania Inżynierskiego z serwerownią. Współpracujemy z uczelniami, staramy się wspomagać rozwój kierunków informatycznych – mówi Maciej Wujec, wiceprezydent Opola.

- IT to sektor, który rozwija się dziś najszybciej na świecie. Trwają prace, ale i dyskusje związane z systemami sztucznej inteligencji. Włączamy się w nurt pozytywnego wykorzystania tego systemu i wsparcia nim gospodarki. Cieszymy się, że z jedną z największych na świecie firm, Danone, zrealizujemy w mieście ciekawy i innowacyjny projekt, jakim jest hackaton – stwierdza.

- Nasza strategia w zakresie cyfryzacji, opiera się na wykorzystaniu nowoczesnych technologii, jak np. big data, sztuczna inteligencja czy zaawansowana analityka danych w procesach operacyjnych, szczególnie produkcyjnych – mówi Łukasz Osuszek, kierownik ds. digitalizacji w grupie spółek Danone.

Impreza „Hackathon Danone AI Masters Opole 2019” odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia. Udział mogą wziąć programiści, graficy, kierownicy projektów i inne osoby zajmujące się na co dzień tworzeniem oprogramowania. Będą pracować nad rozwiązaniem wykorzystującym sztuczną inteligencję, które można zastosować w procesie produkcyjnym. Wsparcia podczas pracy będą im udzielać takie osoby z branży, jak Jose Gregorio Ferreira, Axel Meinhardt, Martijn Van Der Hoeven czy opolanin Adrian Kajda, twórca popularnej aplikacji Fuelio.

- Dla zwycięskiej drużyny przewidziana jest nagroda w wysokości 10 tys. zł, dla pozostałych uczestników nagrody rzeczowe. Wszyscy pasjonaci nowych technologii wciąż mogą zgłosić swój udział za pośrednictwem strony internetowej: www.hackathon.opole.pl – zaznacza prof. Jarosław Mamala, prezes PNT w Opolu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska