Halowe MP. Brąz Barbary Niewiedział w biegu na 3000 m

Archiwum
Barbara Niewiedział była trzecia w biegu na 3000 metrów podczas halowych mistrzostw Polski w Spale. Archiwum
Złota medalistka igrzysk paraolimpijskich w Londynie w biegu na 1500 metrów wystartowała w Spale na dystansie 3000 metrów z najlepszymi polskimi zawodniczkami.

Podopieczna trenera Mariusza Żabińskiego osiągnęła czas 9.33,28 tym samym bijąc swój rekord życiowy. Ten wynik biegaczce MGOKSiR-u Korfantów pozwolił stanąć na najniższym stopniu podium.

Wygrała Katarzyna Broniatowska (AZS Kraków; 9.21,12), drugie miejsce zajęła Monika Harasim (AZS Warszawa; 9.28,51).

W siedmioboju kandydatem do medalu był Krzysztof Plaskota (AZS Politechnika Opole). Niestety nasz zawodnik z powodu kontuzji wycofał się po pierwszym dniu zawodów i nie został sklasyfikowany.

Trzecim reprezentantem Opolszczyzny był w sprincie na 60 m Sebastian Biela (AZS Politechnika Opole). W eliminacjach rezultatem 6,99 sek. pobił swój rekord życiowy. Dało mu to jednak tylko awans do finału B. W nim miał czas gorszy o 0,05 sek., co ostatecznie pozwoliło mu zająć 15. pozycję.