Helikopter ratowniczy jednak w Polskiej Nowej Wsi

Redakcja
Już w lipcu samorząd województwa wskazał lotnisko w Polskiej Nowej Wsi na miejsce tymczasowego stacjonowania śmigłowca ratowniczego, a następnie budowy stacjonarnej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Już w lipcu samorząd województwa wskazał lotnisko w Polskiej Nowej Wsi na miejsce tymczasowego stacjonowania śmigłowca ratowniczego, a następnie budowy stacjonarnej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Archiwum
Aeroklub Opolski przekaże 1 hektar lotniska pod budowę bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Już w lipcu samorząd województwa wskazał lotnisko w Polskiej Nowej Wsi na miejsce tymczasowego stacjonowania śmigłowca ratowniczego, a następnie budowy stacjonarnej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Lokalizacja została zaakceptowana bez zastrzeżeń przez specjalistów z LPR.

Powodzenie całego przedsięwzięcia uzależnione było jednak od tego, czy aeroklub zgodzi się odstąpić za darmo niewielki kawałek terenu. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, AO decyzję w sprawie gruntu pod budowę bazy uzależniać miał od tego, czy gmina Komprachcice zgodzi się na przekształcenie wieczystego użytkowania ziemi, na której znajduje się lotnisko, w prawo własności.

- Pozytywna decyzja zapadła, niejednogłośnie, w niedzielę 20 września, podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia członków - poinformował dziś Tomasz Radoszewski, prezes aeroklubu. - Przekażemy Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu prawo użytkowania 1 ha terenu.

Przeczytaj też: Opolszczyzna będzie miała śmigłowiec i regionalną bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Baza zbudowana będzie w północnej części lotniska, w rejonie dawnej bramy i drogi wjazdowej. W skład tymczasowej, która powinna być gotowa najpóźniej w czerwcu przyszłego roku, wchodzić będą kontenery dla pilotów, ratowników medycznych oraz obsługi i namiot - hangar dla śmigłowca. Docelowa, stacjonarna baza zbudowana zostanie do końca 2017r.

Województwo opolskie jest jedynym, które nie dysponuje jeszcze śmigłowcem ratowniczym. Najbliższe stacjonują w Gliwicach
i Wrocławiu. W lipcu br., po17 latach starań ,Lotnicze Pogotowie Ratunkowe postanowiło wreszcie, że na Opolszczyznę trafi jeden z czterech śmigłowców typu Eurocopter, kupionych przez Ministerstwo Zdrowia. Z Polskiej Nowej Wsi do najdalszego zakątka regionu helikopter doleci w 25 minut.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska