Kolejny inwestor z branży motoryzacyjnej na Opolszczyźnie. Firma Henniges Automotive, dostawca uszczelek i komponentów amortyzujących drgania dla rynku motoryzacyjnego, wybrała Prudnik. W fabryce, w ciągu 5 lat, pracę ma znaleźć ponad 500 osób.

Firma Henniges o inwestycji poinformowała na swojej stronie internetowej.

Burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych podkreśla, że to bardzo dobra wiadomość dla jego gminy.

- Po pierwsze dlatego, że firma powiedziała tym samym, że Prudnik to dobre miejsce dla biznesu. Po drugie dlatego, że przy sięgającym u nas obecnie około 13 procent bezrobociu cieszy każde miejsce pracy. A tyle miejsc pracy cieszy szczególnie” – dodaje Fejdych.

Henniges Automotive Holdings to amerykańska firma z branży motoryzacyjnej, której główna siedziba znajduje się w Stanach Zjednoczonych, w Michigan. Inwestycja w Prudniku jest częścią globalnego rozwoju marki.

Siedziba firmy w USA. Google Street View

- Fabryka w Prudniku pozwoli nam na zwiększenie naszej konkurencyjności w regionie - uznał wiceprezydent ds. globalnej sprzedaży i marketingu Henniges Boris Gavric w wypowiedzi cytowanej na stronie internetowej Henniges. – Jednocześnie daje nam ona możliwość zainwestowania w mieście, gdzie zanikł przemysł - dodał.

Firma podała, że w fabryce w Prudniku w ciągu pięciu lat pracę ma znaleźć ponad 500 osób. Wiceprezes firmy na Europę Ann Budin zaznaczyła: - Otwarcie fabryki w Prudniku umożliwia nam, w oparciu o doświadczenie w naszej fabryce w Czechach, rozszerzenie naszej oferty technologicznej w regionie.

Prudnik jest położony 150 kilometrów na północ od fabryki Henniges w Hranicach w Republice Czech. Franciszek Fejdych, pytany o to, czym jego zdaniem gmina przekonała inwestora do siebie odpowiedział, że m.in. szczerą rozmową o możliwościach ulokowania zakładu w Prudniku, ale też tym, że starała się pozytywnie odpowiedzieć na każde życzenie amerykańskich przedsiębiorców.