forntuna
  Hokeiści Orlika Opole ostro trenują

  Hokeiści Orlika Opole ostro trenują

  Marcin Sagan

  Nowa Trybuna Opolska

  Z piłką nowy zawodnik Orlika Szymon Marzec. Za nim kapitan zespołu Sebastian Szydło i Mateusz Stopiński. Z prawej Mateusz Sordon.

  Z piłką nowy zawodnik Orlika Szymon Marzec. Za nim kapitan zespołu Sebastian Szydło i Mateusz Stopiński. Z prawej Mateusz Sordon. ©Marcin Sagan

  Nasi zawodnicy "na sucho" będą trenować do 23 lipca. Potem mają w planie 10-dniową przerwę. Zajęcia, dwa razy dziennie, odbywają się na siłowni, boisku, basenie i w Parku Nadodrzańskim.
  Z piłką nowy zawodnik Orlika Szymon Marzec. Za nim kapitan zespołu Sebastian Szydło i Mateusz Stopiński. Z prawej Mateusz Sordon.

  Z piłką nowy zawodnik Orlika Szymon Marzec. Za nim kapitan zespołu Sebastian Szydło i Mateusz Stopiński. Z prawej Mateusz Sordon. ©Marcin Sagan

  Zawodnicy Orlika od czterech tygodni ostro przygotowują się do sezonu.

  - W porównaniu z poprzednim rokiem sytuacja jest wręcz komfortowa - przyznaje szkoleniowiec opolskiej drużyny Jacek Szopiński. - Rok temu o tej porze trenowaliśmy nieregularnie i nie w tak dużej grupie jak obecnie. Teraz ćwiczy 16 zawodników, a indywidualnie z powodu kontuzji trenuje Maciej Gawlik. Pracujemy nad siłą i wytrzymałością. Mamy zajęcia z crossfitu, na basenie, chłopcy biegają też w Parku Nadodrzańskim. Kilku zawodników musi nieco zrzucić na wadze, ale ogólnie fizycznie wyglądają nieźle.

  Wśród trenujących są dwaj nowi zawodnicy: niespełna 20-letni obrońca Kamil Dolny oraz 24-letni napastnik Szymon Marzec. Ten pierwszy w ostatnim sezonie występował w KH Sanok, a drugi w GKS-ie Jastrzębie. Co ciekawe Marzec w przeszłości zagrał kilka spotkań w Orliku w 1 lidze, bo nasz klub na zasadzie współpracy z tym z Jastrzębia mógł korzystać w pojedynczych meczach z zawodników GKS-u.

  - Po części to, że znałem kolegów i trenera miało wpływ na to, że znalazłem się w Opolu - mówi Marzec. - Po czterech latach gry w Jastrzębiu coś chciałem zmienić. Mieć okazję do dłuższych występów na lodzie. Kontrakt z Orlikiem już podpisałem.

  - Moją główną motywacją też była chęć częstszych występów - dodawał Dolny. - Wiadomo, że jak się więcej gra, to się rozwija. Tak trafiłem do Opola. Znałem wcześniej kilku chłopaków z zespołu. Teraz poznaje kolejnych. Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra i liczę, ze w sezonie pokażemy się z dobrej strony.
  Jeśli chodzi o sprawy kadrowe, to najlepiej przedstawia się sytuacja z obrońcami. Ćwiczy ich bowiem sześciu (Bartłomiej Bychawski, Łukasz Sznotala, Arkadiusz Kostek, Mateusz Sordon, Mateusz Stopiński oraz Dolny). Problem jest z bramkarzami, bo trenuje tylko Jarosław Nobis. Pozostała dziewiątka napastników to: Marzec, Filip Stopiński, Sebastian Szydło, Łukasz Korzeniowski, Marcin Obrał, Mariusz Zwierz, Maciej Rompkowski, Ukrainiec Jewhen Łymanski oraz włączony do zajęć z ekstraklasową drużyną wychowanek Kacper Kapłon. Warto zauważyć, że większość z tych zawodników, to wychowankowie opolskiego klubu.

  Kiedy nasi zawodnicy zakończą urlopową przerwę na początku sierpnia powinni już trenować na lodzie. To jest w tej chwili największe zmartwienie działaczy Orlika i trenera Szopińskiego. Remont "Toropolu" ma potrwać do 15 sierpnia, ale oddanie go do użytku w połowie przyszłego miesiąca wydaje się mało realne. Trzeba więc będzie jeździć na treningi do Czech lub do miejscowości w województwie śląskim.

  - Na razie o niczym więcej nie myślimy jak o tym, żeby jak najlepiej przygotować się do sezonu - mówi kapitan Orlika Sebastian Szydło. - Na sprawy lodowiska nie mamy przecież wpływu. Tak jak nie zajmujemy się i nie myślimy o tym, że w naszym klubie jest jakiś konflikt (po utworzeniu spółki akcyjnej przez prezesa Dariusza Sułka i wiceprezesa Grzegorza Sikorę niezadowolenie wyrażali pozostali członkowie stowarzyszenia MUKS Orlik, które prowadziło do tej pory drużynę - dop. red.).Gdzieś tam śledzimy doniesienia z innych klubów. Mocne będą GKS Tychy i Cracovia Kraków, ale tak naprawdę jeszcze do końca nie wiemy jak ta ekstraklasa w najbliższym sezonie będzie wyglądać.

  Do grupy, która obecnie ćwiczy pod okiem trenera Szopińskiego w sierpniu mają dołączyć gracze z zagranicy. Niewykluczone, że obok Łymanskiego będą to dobrze znani z poprzedniego sezonu: najlepszy strzelec zespołu Joseph Harcharik z USA i Słowak Branislav Fabry.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (6) forum.nto.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Walentynki w rytmie DISCO POLO

  Walentynki w rytmie DISCO POLO

  Koncert niezwykłej Anny Marii Jopek w Filharmonii Opolskiej

  Koncert niezwykłej Anny Marii Jopek w Filharmonii Opolskiej

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal