Hokej - cztery punkty Orlika Opole

Paweł Wacławczyk w weekend zdobył dwie bramki.
Paweł Wacławczyk w weekend zdobył dwie bramki. Fot. Sebastian Stemplewski
Udostępnij:
Nasz zespół wrócił z Nowego Targu z punktami. Orlik sobotnie spotkanie z miejscowym MMKS-em wygrał 6-3, a niedzielne przegrał po dogrywce 5-6.

Opolanie byli blisko odniesienia dwóch zwycięstw. W drugim spotkaniu prowadzili już bowiem po dwóch tercjach 5-3, ale rywale doprowadzili do dogrywki i w niej byli górą.

- Cztery punkty, jakie łącznie zdobyliśmy w Nowym Targu, to dobry wynik - mówi szkoleniowiec Orlika Jerzy Pawłowski. - Czujemy jednak duży niedosyt, bo pełną pulę mieliśmy na wyciągnięcie ręki. Największy żal jest właśnie wtedy kiedy cel, jak w naszym przypadku, jest bardzo blisko.

W tabeli I ligi Orlik zajmuje 8. miejsce.

W 17 meczach wywalczył 19 punktów.

MMKS Nowy Targ - Orlik Opole 3-6 (1-1, 2-2, 0-3) i 6-5 po dogrywce (3-1, 0-4, 2-0, dogr. 1-0)

Bramki dla Orlika: Błaszków 2, Zwierz, Kosidło, Wacławczyk, Siwiak (sobota) oraz Olejnik, Wacławczyk, Siwiak, Pawłowski, Kosidło.

Orlik: Nobis (s), Szatkowski (n) - Błaszków, Cwykiel, Pawłowski, Słowik, Olejnik - Stopiński, Resiak, Wacławczyk, Zwierz, Wójcik - Kosidło, Ł.Sznotala, T.Sznotala, Frańczak, Siwiak - Hirsz. Trener Jerzy Pawłowski.