Hokej na trawie. Nysanki w piątej drużynie świata

Głos Wielkopolski
W niemieckim Lipsku zakończyły halowe mistrzostwa świata mężczyzn i kobiet z udziałem dwóch naszych reprezentacji.

W kadrze kobiet na ten turniej znalazły się trzy zawodniczki Dwójki Nysa:Dominika Nowicka, Amelia Katerla i Joanna Hawrot, które niedawno z klubowymi koleżankami sięgnęły po halowe mistrzostwo kraju.

W Lipsku w fazie grupowej biało-czerwone przegrały 2-3 z Czeszkami, zremisowały 3-3 z Białorusinkami, pokonały Kazachstan 6-1 (po bramce zdobyły Hawrot i Katerla) oraz 5-1 Republikę Południowej Afryki i nie sprostały liderkom Holenderkom, przegrywając 3-6 (dwie bramki Hawrot).

W efekcie w grupie zajęły czwarte miejsce i z niego awansowały do ćwierćfinału, w którym trafiły na najlepsze w drugiej grupie Niemki. Polki prowadziły z nimi od piątej minuty, ale po przerwie rywalki zdobyły dwa gole i naszym pozostała walka o miejsca 5-8. W tej fazie pokonały 3-2 Białorusinki i 7-3 (bramki Hawrot i Katerli) z Ukrainkami.

Polki zajęły ostatecznie 5. miejsce na świecie. Złoto zdobyły Holenderki ogrywając Niemki, a brąz przypadł Czeszką, które pokonały Austriaczki.