Hokej. Orlik Opole przegrał w Bytomiu po dogrywce

Alex Szczechura zaliczył asystę przy jedynym golu Orlika.
Alex Szczechura zaliczył asystę przy jedynym golu Orlika. Oliwer Kubus
W meczu na szczycie słabszej grupy hokejowej ekstraklasy Orlik Opole uległ wiceliderowi 1-2.

Po tej porażce przewaga naszego zespołu w tabeli zmalała do dwóch punktów, ale oba są pewne udziału w play off. Stawką jest tylko wyższa lokata, która oznacza uniknięcie lidera grupy mocniejszej. Do zakończenia fazy zasadniczej zostały trzy kolejki, a w niedzielę o godz. 17.00 w opolskim Toropolu rozpocznie się mecz Orlika z Zagłębiem Sosnowiec.

W Bytomiu w starciu na szczycie kibice nie zobaczyli wielu bramek, a na pierwszego czekali blisko pół godziny. Wówczas do opolskiej siatki trafił najlepszy strzelec gospodarzy Przygodzki, zaliczając swoją 32 bramkę w sezonie. Dopiero w 42. min odpowiedział Cichy, po dwójkowej akcji ze Szczechurą. Ten pierwszy zdobył swojego 29 gola, a Szczechura zaliczył 38 asystę w rozgrywkach.

Do końca regulaminowego czasu gry już nic się nie zmieniło i sędziowie zarządzili dogrywkę. Polonii wystarczyły dwie z pięciu minut, aby zapewnić sobie wygraną. W okresie gry obu ekip czterech na czerech decydujące trafienie zaliczył Frączek, po podaniu Lipsberga.

Polonia Bytom - Orlik Opole 2:1 po dogr. (0:0, 1:0, 0:1, dogr. 1:0)
1:0 Przygodzki – 28., 1:1 Cichy – 42., 2:1 Frączek 62.
Polonia: Landsman - Cunik, Działo, Demjaniuk, Drozd, Przygodzki – Lipsbergs, Popela, Kłaczyński, Frączek, Tomecko – Owczarek, Kulik, Salamon, Słodczyk, Kozłowski - Stępień, Uherek, M. Mazur, D. Mazur, Bajon. Trener Dariusz Jędrzejczyk.
Orlik: Slubowski – Bychawski, Sordon, Klecha, Szydło, F. Stopiński - Kołosow, Sznotala; Cgojevs, Cichy, Szczechura – M. Stopiński, Kostek, Gawlik, Rompkowski, Marzec – Dolny, Zwierz, Łymanski. Trener Jacek Szopiński.