Holandia - Polska 30:25 w półfinale MŚ w piłce ręcznej [wideo, zdjęcia]

łuk, Jakub Stykowski, PGNiG/x-news
Koniec pięknego snu polskich szczypiornistek. Podopieczne Kima Rasmussena, które w drodze do półfinału mistrzostw świata potrafiły wyeliminować dużo wyżej notowane Węgierki i Rosjanki, przegrały walkę o wielki finał z Holenderkami 25:30.

W meczu fazy grupowej, Holenderki wygrały różnicą jedenastu bramek (31:20). Dzisiaj nasze zawodniczki znacznie wyżej zawiesiły poprzeczkę rywalkom. Polki bardzo źle zagrały w pierwszej połowie. Popełniały sporo błędów, a w bramce Holenderek świetnie spisywała się Wester. Jej skuteczne interwencje pozwalały zawodniczkom trenera Gronera na wyprowadzanie skutecznych kontr.

Do przerwy Holenderki prowadziły różnicą siedmiu bramek, a chwilę po wznowieniu gry w drugiej połowie nawet dziewięciu (18:9).

Jednak w drugiej połowie biało-czerwone zagrały zdecydowanie bardziej agresywnie w obronie, już nie popełniały tylu błędów i ruszyły w pogoń by odrobić straty. Po trafieniu Kobylińskiej, Polki przegrywały tylko trzema bramkami (24:27), jednak nie były w stanie już nadrobić straty.

W niedzielę o 14.45 podopieczne trenera Rasmussena w meczu o brązowy medal zagrają z przegranym z drugiego półfinału: Norwegia - Rumunia.

Holandia - Polska 30:25 (15:8)

Holandia: Wester, Van der Wal - Kramer, Van der Heijden 2, Bont 1, Abbingh 3, Van Olphen, Snelder 1, Knippenborg 2, Broch 5, Groot 5, Dulfer 1, Goos 3, Malestein, Hoekstra 1, Polman 6. Kary: 2 minuty (Snelder - 2 minuty).

Polska: Gawlik, Wysokińska - Kobylińska 4, Stachowska, Niedźwiedź 4, Gadzina, Kocela 3, Kudłacz-Gloc 5, Pielesz, Zych 1, Łabuda, Zalewska 3, Sądej, Stasiak, Kulwińska 4, Achruk 1. Kary: 8 minut (Kobylińska - 4 minuty, Stachowska, Niedźwiedź - po 2 minuty).

Karolina Kudłacz-Gloc, Kapitan reprezentacji Polski: - Nie możemy teraz lamentować. Zasługujemy na brązowy medal.