Horror w Opolu zakończony wygraną Gwardii

Oliwer KubusZaktualizowano
Paweł Swat zdobył 10 bramek.
Paweł Swat zdobył 10 bramek. Oliwer Kubus
Opolanie dopiero w ostatnich pięciu minutach przechylili na swoją stronę losy spotkania z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

Gwardia Opole - Ostrovia Ostrów Wlkp. 34-31 (17-16)
Gwardia: Romatowski, Kowalski - Śmieszek 3, Swat 10, Knop 2, Gradowski 1, Baran 3, Matyszok 2, Kłoda 2, Drej 3, Serpina 1, Prokop 1, Zadura 6, Kostrzewa.
Ostrovia: Bystram - Krzywda 6, Matiuk 3, Sobczak, Piosik 3, Tomczak 4, Jaszka 6, K. Dutkiewicz 7, P. Dutkiewicz 2.

Po pierwszych minutach spotkania, które opolanie musieli wygrać, kibice zgromadzenie w hali wydawali się spokojni o wynik. Gwardia po trafieniu Przemysława Zadury z łatwością objęła prowadzenie 4-1 i wydawało się, że nie musząc - tak w poprzednich spotkaniach - odrabiać strat będzie kontrolowała mecz.
Tymczasem przewagi nie potrafiła powiększyć mimo kapitalnych interwencji Romatowskiego, po których jego koledzy głównie tracili piłkę, pudłowali i z siedmiu prób tylko w jednej zmusili bramkarza gości do obrony. W ostatnich pięciu minutach nie pomógł nawet Romatowski i głównie Damian Krzywda dał Ostrovii remis 16-16. Na szczęście w pięć sekund zdołał akcję zakończyć Knop.

W drugiej połowie scenariusz się powtórzył, gdyż po rzutach praktycznie bezbłędnego Swata Gwardia prowadziła 23-19, a po trafieniu Kłody 26-22. Wówczas jednak miejscowi po raz kolejny w meczu, a i sezonie zanotowali przestój. Rywale trafili cztery razy z rzędu i K. Dutkiewicz z rzutu karnego doprowadził do remisu 26-26, a następnie 29-29. W tym momencie czerwone kartki zobaczyli Zadura i Kłoda i zanosiło się na to, że nie będzie komu rzucać. Na szczęście karnego wykorzystał Swat, obroną popisał się Romatowski, a Gradowski blokiem i po rzucie Barana Gwardia wygrywała 33-29.

Więcej o meczu oraz opinie zawodników i trenerów w poniedziałkowym papierowym wydaniu nto