Idzie nowe!

Małgorzata Kroczyńska Mkroczynska@nto.pl Zaktualizowano 
W nowych odcinkach "Fali zbrodni” pojawi się sam Bogusław Linda.
Stacje telewizyjne ruszają z jesiennymi ramówkami. Każda przygotowała sporo nowości: seriale, tokszoły, teleturnieje i nowe twarze. Stare programy zmienią dekoracje i godziny emisji.

Zapowiada się więc emocjonująca i ostra walka, bo stawką w tej grze jest zdobycie widzów i reklamodawców, czyli... pieniędzy. Dlatego TV - publiczna i komercyjne - pilnie strzegły swoich planów. Najdłużej trzymała konkurencję w niepewności telewizja publiczna.
Dziś prawie wszystko jest już jasne. Prawie, bo nadal stacje nie ujawniają szczegółów dotyczących programów informacyjnych. Wiadomo, że w poniedziałek w nowej odsłonie pokażą się "Fakty" na TVN, inne będą też "Wiadomości" i "Panorama" w TVP 1 i 2. Wielką niewiadomą pozostają natomiast na razie polsatowskie "Informacje". Tu zmian dokona Tomasz Lis, nowy członek zarządu ds. programowych, który to stanowisko formalnie objął dopiero 1 września.
Oglądaj, bo warto
zachwala swój nowy program telewizja Polsat. W dziale nowinek oprócz premierowych odcinków znanych już polskich filmów ("Daleko od noszy", "Świat według Kiepskich", "Rodzina zastępcza plus", "Fala zbrodni", "Samo życie" i "Pensjonat pod Różą) proponuje "Całkiem nowe lata miodowe". Bohaterowie - małżeństwa Norków i Krawczyków - postanawiają przeprowadzić się do domku położonego na leśnej działce w pobliżu Warszawy (tym samym wychodzą poza teatralne wnętrza w plener), popadają w kolejne tarapaty i wciąż mają nowe szalone pomysły na własne życie. Oprócz nowej scenerii w serialu pojawią się też nowe postaci. Mieszkającą po sąsiedzku parę - Agnieszkę i Rafała - zagrają Sylwia Juszczak-Pągowska i Radosław Pazura (emisja pierwszego odcinka tej serii już w najbliższą sobotę o 20.00).
W tym sezonie sztandarowym polsatowskim reality show mają być "Nieustraszeni" z prowadzącym Romanem Polko, byłym dowódcą "GROM-u", w którym - jak reklamuje stacja - zawodnicy wykonują zadania karkołomne, trudne, niebezpieczne, mrożące krew w żyłach.
A w sobotę 11 września Polsat rozpoczyna kolejną, piątą już edycję innego reality show. "Bar" nr 4 to Bar VIP, co oznacza, że obok uczestników wyłonionych w castingach w programie udział wezmą znane twarze. Jakie? Stacja chwali się kilkoma nazwiskami, ale Katarzyna Skrzynecka już zdementowała informację podaną przez Polsat, że zamierza wystąpić w "Barze". Na razie pewne jest więc, że gospodarzem reality show będzie jak zawsze Krzysztof Ibisz, a śpiewającymi gwiazdami "na wejście" Zucchero i Paul Young.
Polsat planuje też wielkie widowisko rozrywkowe "Oskary Mody New Look 2004", reklamowane jako "kreowanie nowego oblicza polskiej mody i promowanie młodych talentów".
"Duracell: Eksploracje" to z kolei firmowany przez Polsat angielski cykl popularnonaukowy, którego tematem przewodnim jest człowiek i granice jego poznania. Bohaterem pierwszego odcinka (sobota, 9.00) będzie ludzki gen. Popularyzatorski charakter ma także inny proponowany przez Polsat cykl dokumentalny - "Exclusive", czyli najciekawsze historie świata.
Po wakacyjnej przerwie na antenę Polsatu wrócą też w nowych odsłonach: talk showy "Kuba Wojewódzki" i "Nasze dzieci", a także gra psychologiczna "Kłamca" i magazyn kulturalny "Niezła sztuka".

Polska "Stacyjka" ma ambicje dorównać amerykańskiemu "Przystankowi Alaska".

Dla Ciebie i blisko Ciebie
takim hasłem swoją jesienną ramówkę reklamuje telewizja publiczna. A wśród propozycji aż trzy nowe polskie seriale w TVP 1.
"Glina" to kryminał w reżyserii Władysława Pasikowskiego (m.in. reżysera hitowych "Psów"). Jego bohater, Andrzej Gajewski (Jerzy Radziwiłowicz), komisarz z wydziału zabójstw, prowadzi jednocześnie kilka trudnych, zawikłanych spraw. Pełne napięć i niebezpiecznych sytuacji zawodowe życie policjanta nie pozostaje oczywiście bez wpływu na jego prywatne wybory i porażki, czego widz także jest świadkiem.
Dla "Gliny" zarezerwowano czwartkowe wieczory. Emisję pierwszego odcinka zaplanowano na 9 września o 20.30. Z kolei niedzielne wieczory (od 12 września, o 20.10) wypełni "Stacyjka", serial komediowy, reklamowany jako polski odpowiednik znanego telewidzom amerykańskiego "Przystanku Alaska".
"Stacyjka" to opowieść o perypetiach mieszkańców pewnego mazurskiego miasteczka. Film reżyseruje Radosław Piwowarski, a w rolach głównych zobaczymy m.in. Katarzynę Figurę, Andrzeja Grabowskiego, Romana Kłosowskiego i Jerzego Trelę.
Telewizyjna "Jedynka" rozśmieszać chce widzów także w piątki (o godz. 20.10, począwszy od 17 września). W tym dniu na ekranie gościć będą "Bulionerzy", czyli członkowie wielopokoleniowej, przeciętnej polskiej rodziny, która dzięki wygranej w loterii przenosi się z koszmarnego mieszkania na jednym z warszawskich blokowisk do luksusowego apartamentowca. "Bulionerów" reżyseruje Andrzej Kostenko, a na czele wesołej rodzinki stoją Stanisława Celińska i Marian Opania.
Nowością w filmowym paśmie TVP 1 będzie też amerykański serial komediowy "Geena Davis Show", nadawany co wtorek o 18.30.
Z ekranu nie znikną jednak starzy, dobrzy znajomi. "Jedynka" zamierza kontynuować emisję "Klanu" i "Plebanii". W paśmie filmowym zagoszczą również nowe cykle fabularne i dokumentalne (m.in. dokument historyczny).
Nowości TVP 1 oferuje też pod szyldem "rozrywka i kultura". I tak 12 września o 21.10 rusza "RetroTeyada", program, którego gospodarzami będą Zenon Laskowik i Krzysztof Jaślar. Występ obu panów w niedzielne wieczory poprzedzać będzie cykl "Magia Davida Copperfielda".
Od poniedziałku do czwartku tuż po wieczornych "Wiadomościach" (które w nowej ramówce mają aż pięć pełnych wydań i siedem skróconych) na antenie "Jedynki" na 10 minut pojawi się Monika Olejnik i jej "Prosto w oczy", czyli rozmowa o najważniejszym politycznym wydarzeniu dnia. Z kolei wydarzenia tygodnia w "Jedynce" komentować będą co niedziela o 13.10 goście Jacka Żakowskiego w programie "Summa zdarzeń". W dziale "publicystyka" nowościami są także: "Czwartkowe debaty" Kamila Durczoka (pierwsza już 9 września, a jej temat to "Kondycja polskiego sportu"); magazyn publicystyki międzynarodowej prowadzony przez Janusza Reitera, "Raport kryminalny" Agnieszki Borowskiej, a także magazyn "Między ziemią a niebem", poświęcony informacjom z życia Kościoła, poprzedzony niedzielną transmisją modlitwy "Anioł Pański" (począwszy od 12 września TVP 1 o 7.00 transmitować będzie też msze święte z największych polskich sanktuariów).
Wbrew wcześniejszym spekulacjom mniej, niż się spodziewano, będzie zmian w "jedynkowej" ekipie, choć... trochę się zmieni. Na antenie pozostaną prezenterzy, ale zabraknie wśród nich Magdy Mołek, która przeszła do TVN. Tomasz Kamel rozszerzy pole działania na "Teleexpress", a Iwona Schymalla poprowadzi poranną "Kawę czy herbatę". Do prezenterów dołączy natomiast Paulina Chylewska (prowadziła w TVP studio olimpijskie). Piotr Bałtroczyk poprowadzi nową wersję teleturnieju "Kochamy polskie seriale", a w "Pegazie" pałeczkę po nim przejmie Leszek Mazan.
W TVP 2 widzowie będą mogli śledzić kolejne perypetie bohaterów "Złotopolskich", "Na dobre i na złe", "M jak miłość", ale i tu nie zabraknie nowych seriali. W niedzielę, 12 września o 21.00 ruszają "Tajne akcje CIA", sensacyjny serial amerykański o kulisach pracy agentów wywiadowców. A w sobotę, 11 września o 16.00 czeka nas wielki powrót przeboju czeskiej telewizji, czyli "Szpital na peryferiach po dwudziestu latach".
"Dwójka" proponuje też nowości dokumentalne, m.in.: "S jak szpieg" (o dziesięciu najsłynniejszych i najbardziej kontrowersyjnych przypadkach szpiegostwa w dziejach PRL); "Komornicy"; "Wielcy rodacy"; "Czy świat oszalał?"
A w "dwójkowej" rozrywce i kulturze czekają na widzów: "Prokop i panny" - talk show Marcina Prokopa adresowany do kobiet i traktujący o ich - głównie sercowych - problemach (od 11 września o 21.00); "Nakręcona noc" Sylwestra Latkowskiego, nadawana w weekendy po północy; "Trójkąt damsko-męski", cykliczny program Krystyny Jandy i Kamili Dreckiej, które z mężczyznami rozmawiają o różnicach płci; "Imiennik Dwójki" - widowisko rozrywkowe Zbigniewa Górnego i magazyn poświęcony temu, co modne, czyli "Ale jazda!", który poprowadzi Anna Mucha. "Dwójka" robi też ukłon w stronę miłośników muzyki klasycznej, zapraszając ich na "Środę melomana" (od 15 września o 19.30).

Serial "Camera Cafe" wraca na ekran już w poniedziałek, dwa razy dłuższy.

Programowo Najlepsza
obiecuje TVN. Co kryje się pod tą reklamą? Po pierwsze, wielki reality show "Wyprawa Robinsona". To polska edycja popularnego na świecie programu, wymyślonego przez Brytyjczyków. Osiemnaścioro uczestników (po równo - kobiet i mężczyzn) podzielonych na drużyny rywalizuje ze sobą w różnych konkurencjach. Sprawa nie jest prosta, bo rzecz dzieje się w tropiku, na wyspie pozbawionej elementarnych wygód. Zabawa trwa dwa miesiące. Zwycięzca zyskuje tytuł Robinsona i 100 tys. zł. Ekspedycją kieruje Hubert Urbański.
"Wyprawa Robinsona" rusza 7 września o 21.30, a już w najbliższą niedzielę o 21.20 "Najsztub pyta". To półgodzinny program z udziałem publiczności, którego osią są dwie rozmowy, jedna z osobą znaną, bogatą i wpływową, druga - z tzw. zwyczajnym człowiekiem.
Miłośników podróży i przygód chce w TVN uwieść Martyna Wojciechowska. Na trasie jej "Misji" znajdzie się pięć kontynentów, ich kultura, tradycje i obyczaje. Relacja z pierwszej podróży już 19 września o 12.00.
TVN ma też nowości w szufladzie z napisem "teleturnieje". Do "Najsłabszego ogniwa" (nadawanego w poniedziałki i środy o 20.10) dołączą: "Ciao Darwin", w którym zjednoczą swe siły ludzie złączeni wspólną cechą, na przykład łysi staną przeciw długowłosym, blondynki przeciw brunetkom i "Moja krew", w którym zmierzą się gwiazdy i ich pociechy (w pierwszym odcinku Daniel Olbrychski z dziećmi zmierzy się z Emilią Krakowską i jej córkami). Ten ostatni teleturniej poprowadzi przejęta z TVP 1 Magda Mołek, a gospodarzem "Ciao Darwin" będzie aktor Piotr Szwedes. Na antenie TVN pozostaną także "Rozmowy w toku" Ewy Drzyzgi i rozrywkowy program Szymona Majewskiego "Mamy Cię". Nie będzie już natomiast "Chwili prawdy". Za to interwencyjny magazyn reporterów "Uwaga", począwszy od 13 września ukazywać się będzie dwa razy dziennie (o 17.00 i 19.45) od poniedziałku do piątku. A w niedzielę zastąpi go "Supewizjer".
TVN zamierza zdobyć widza także dzięki nowym serialom dokumentalnym. Już we wtorek wyemituje pierwszy odcinek "Granic", czyli obrazu przygranicznej Polski, a od 13 września rozpocznie "Bitwę o Anglię" (dziennikarze towarzyszą kilkudziesięciu Polakom, szukającym nowego miejsca na ziemi w Londynie, Edynburgu i Dublinie). Nowością jest też "W-11 Wydział Śledczy" (od 6 września o 17.15), nieznany dotąd na polskim rynku gatunek zwany docu-crime, czyli połączenie fabuły i dokumentu, w którym w głównych rolach występują autentyczni policjanci, prokuratorzy i prawnicy, policyjni technicy i lekarze. Widzowie będą obserwować codzienną pracę śledczych: odwiedziny miejsc zbrodni, wizje lokalne, obdukcje, podsłuchy, pościgi, ale także żmudne analizy kryminologiczne, studiowanie akt itd.
"Kryminalni" to z kolei tytuł nowego serialu fabularnego, którego emisję TVN rozpocznie 18 września. Akcja rozgrywa się współcześnie w Warszawie. Każdy odcinek stanowi zamkniętą całość, w każdym policjanci pracują nad rozwiązaniem innej kryminalnej zagadki. Reżyserują Ryszard Zatorski i Piotr Wereśniak, grają m.in.: Marek Włodarczyk, Maciej Zakościelny, Magdalena Schejbal.
Serial komediowy "Camera Cafe" pozostaje w TVN, i to na dłużej, bo co poniedziałek na pół godziny. Zmienia się jednak reżyser. Jurka Bogayewicza zastąpił Wojciech Adamczyk. Pierwszy odcinek nowej serii już w poniedziałek. Podobnie jak dalsze losy lokatorów mieszkających "Na Wspólnej".

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3