Ifm ecolink z Opola wśród 67 polskich firm wyróżnionych tytułem Top Employers 2021

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Firma ifm ecolink działa w Opolu od 2012 roku. Zajmuje się produkcją okablowanie ze złączami przemysłowymi.
Firma ifm ecolink działa w Opolu od 2012 roku. Zajmuje się produkcją okablowanie ze złączami przemysłowymi. Archiwum ifm ecolink
Po raz drugi ifm ecolink z Opola znalazł się w gronie firm "dbających w możliwie najlepszy sposób o swoich pracowników".

Wszystko co robimy, robimy z myślą o ludziach. Potrzeby i wyzwania naszych klientów są tym, co nas inspiruje i motywuje, a nasz personel jest natomiast bijącym sercem naszej organizacji - mówi Monika Ciborek-Sofińska, HR Manager w ifm ecolink w Opolu o przyznanym wyróżnieniu.

- Dla nas liczy się nie tylko to, co robimy, ale także, jak to robimy. Podejście to opiera się na czterech elementach naszej kultury: pasja, zaufanie, szacunek, bezpieczeństwo. Wyróżnia nas to, że nie tylko rozmawiamy o wartościach, ale to ze działamy i przekładamy je w konkretne rozwiązania - dodaje Ciborek-Sofińska.

Przyznaje, że pandemiczny rok był trudny i inny niż pozostałe lata. - Epidemia związana z koronawirusem spowodowała, że wszyscy stanęliśmy w obliczu nowego wyzwania. Ale dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników, firma funkcjonowała i razem przetrwaliśmy ten czas. Pracownicy obdarzyli nas zaufaniem, a my staramy się im dać w zamian bezpieczeństwo. Zarówno bezpieczeństwo zatrudnienia (nie obniżaliśmy ilości zatrudnienia i nie zmniejszaliśmy etatów), jak i bezpieczeństwo związane z codziennym funkcjonowaniem (dezynfekcja, organizacja pracy) - wskazuje.

Troska o bezpieczeństwo pracowników w czasie pandemii objawia się w ifm ecolink dbaniem o komfort pracy oraz zmianą w organizacji pracy zarówno na produkcji, jak i biurach.

- Zachowujemy dystans (separacja stanowisk pracy, zachowanie 1,5 metra dystansu pomiędzy pracownikami, także na produkcji) oraz szczególnie dbamy o higienę (dezynfekcja, noszenie maseczek, kontrola temperatury itp.) - wymienia Ciborek-Sofińska.

ifm ecolink należy do grupy ifm zajmującej się produkcją i dystrybucją czujników, sterowników i systemów dla automatyki przemysłowej. Firma w Opolu rozpoczęła działalność w 2012 r. w opolskiej podstrefie ekonomicznej. Przez lata część produkcyjną rozbudowano oraz utworzono centrum B+R. Obecnie ifm zatrudnia 530 osób. Zajmuje się wytwarzaniem okablowania ze złączami przemysłowymi.

Program Top Employers Institute certyfikuje organizacje na podstawie oceny kwestionariusza zawierającego najlepsze praktyki z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Kwestionariusz obejmuje 6 domen składających się z 20 tematów, takich jak m.in.: strategia HR, środowisko pracy, pozyskiwanie talentów, szkolenia i rozwój, well-being, różnorodność i integracja.

W ramach programu certyfikowano i nagrodzono dotychczas ponad 1600 najlepszych pracodawców w 120 krajach na pięciu kontynentach.

Tytuły Top Employers Polska 2021 przyznano (w kolejności alfabetycznej):
Accenture Polska, Alcon Polska, Alstom w Polsce, Amadeus Polska Sp. z o.o., Angelini Pharma Polska Sp. z o.o., ANWIL S.A., AstraZeneca Pharma Poland Sp. z o.o., Bank Gospodarstwa Krajowego, Bank Pekao S.A., bioMérieux Polska Sp. z o.o., BNP Paribas Bank Polska S.A., Boehringer Ingelheim, British American Tobacco Trading Polska, C.H. Robinson Polska S.A., Capgemini Polska Sp. z o.o., CHEP Polska, Chiesi Poland, Coca-Cola Poland Services Sp. z o.o. , DHL Express (Poland) Sp. z o. o., DHL Global Forwarding Poland, DHL Parcel Polska, EDP Renewables Polska, Electrolux Poland Sp. z o.o., Elica Group Polska, Emitel S.A., Faurecia Automotive Polska S.A., Grupa Kapitałowa PKP Energetyka, Grupa Saint-Gobain w Polsce, GroupM Poland, HCL Poland sp. z o.o., Huawei Polska Sp. z o.o., ifm ecolink Sp. z o.o., Imperial Brands w Polsce, ING Bank Śląski S.A., ING Tech Poland, ista Shared Services Polska, JTI Poland, KARMAR S.A., Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. Sp. k., Lafarge, Lek S.A. Grupa Novartis, Lidl Polska, Makro Polska, Marelli (Polska), Medtronic Poland Sp. z o.o., Mercer, Mleczarnia Turek, MSD Polska, NatWest Polska, Nationale-Nederlanden, Novartis Poland, Orange, PageGroup, PepsiCo Consulting Polska Sp. z o.o., Perfetti Van Melle Polska Sp. z o.o., Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A., PKO Bank Polski, Provident Polska S.A., PwC Polska, Sandoz Polska, SANOFI, Santander Bank Polska S.A., Santander Consumer Bank S.A., SAP Polska, Takeda Pharma; Takeda SCE, Worldline, Whirlpool Poland.

Wśród firm obok ifm eckolink znalazły się także inne, które mają oddziały w Opolu i województwie opolskim, m.in. Capgemini Polska, PwC Polska, czy Saint Gobain.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska