Ulokowany przy ul. Północnej 6 w Opolu ifm ecolink należy do koncernu zajmującego się projektowaniem, produkcją i dystrybucją czujników, sterowników i systemów do automatyki przemysłowej na cały świat.
15-16 listopada firma organizuje w swojej siedzibie pierwszy ifm Hacathon. - To impreza przeznaczona dla specjalistów od elektroniki, automatyki, mechatroniki i informatyki - wyjaśnia Piotr Graca, pracownik działu Badań i Rozwoju ifm ecolink, pomysłodawca i koordynator hacathonu, absolwent Politechniki Opolskiej.
- Podczas maratonu uczestnicy będą rozwijali zarówno oprogramowanie (software) jak i platformę sprzętową (hardware). W trakcie kilkudziesięciu godzin zmagań 3-4-osobowe drużyny stworzą prototypy urządzeń, których działanie będzie rozwiązaniem zdefiniowanego wcześniej zadania spójnego z ideą Przemysłu 4.0. oraz obejmującego obszary elektroniki, automatyki, mechatroniki i informatyki.
Dla najlepszych drużyn przewidziano atrakcyjne nagrody: vouchery o łącznej wartości 10 tys. zł, wyjazd do Norymbergii na imprezę SPS IPC Drives 2019 oraz propozycje staży lub praktyk.
- Przemysł 4.0 to nie tylko nowe technologie, które już rewolucjonizują produkcję w wielu sektorach przemysłu. To także sztaby inżynierów, którzy już rozwijają te technologie oraz studenci, którzy stoją u progu tej rewolucji przemysłowej i za chwilę wyjdą na rynek pracy - wyjaśnia Piotr Graca i dodaje, że ifm ecolink, organizując hackathon, chce wesprzeć akademickość Opola oraz pomóc w kreowaniu ścieżek kariery młodych ludzi. - Dajemy możliwość studentom kierunków ścisłych i technicznych, sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności oraz nabywania nowych kompetencji zawodowych mocno pożądanych na rynku pracy. Udział w hakathonie będzie też okazją do poznania najnowszych rozwiązań w przemyśle oraz przestrzenią do rozwinięcia swoich pasji - ocenia.
W ramach przygotowań do hackathonu 25-26 października w PNT i na Politechnice Opolskiej organizowane jest wydarzenie towarzyszące „ifm WarmUp!”. To dwudniowa „rozgrzewka”, podczas której pokazane zostaną m.in. rozwiązania systemowe. Będzie to również możliwość poznania narzędzi programistycznych, z których będą korzystali uczestnicy maratonu. Rejestracja i informacje na FB i www.ifm-hackathon.pl
ifm ecolink należy do koncernu ifm electronic (z siedzibą w Essen w Niemczech, utworzonego w 1969 r.), zatrudniającego ponad 5000 pracowników. Produkcję w Opolu firma uruchomiła w lipcu 2012 r. Obecnie zakład zatrudnia ponad 450 osób.
Firma - jak czytamy na stronie internetowej - aktywnie uczestniczy w życiu społecznym (wspiera wybrane formy działalności kulturalnej, edukacyjnej i naukowej). Realizuje też politykę odpowiedzialność i zgodność z zasadami etyki biznesu, tj. działa w sposób przejrzysty i zgodny z przepisami prawa krajowego i międzynarodowego. Podkreśla też współpracę z opolskimi uczelniami - szczególnie Politechniką Opolską i udział w projektach promujących i rozwijających szkolnictwo zawodowe.
Narodowe Czytanie w Płocku
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?