II edycja programu Nyski Uniwersytet Młodych Odkrywców. Rodzice, warto się spieszyć!

Krzysztof Strauchmann
Krzysztof Strauchmann
Absolwenci I edycji Uniwersytetu Młodych Odkrywców w Nysie
Absolwenci I edycji Uniwersytetu Młodych Odkrywców w Nysie Archiwum PWSZ w Nysie
Od poniedziałku 2 września PWSZ w Nysie przyjmuje zapisy dzieci do drugiej edycji programu Uniwersytet Młodych Odkrywców. Warto się pospieszyć, przed rokiem zabrakło miejsc.

To druga edycja projektu, który cieszy się dużą popularnością wśród dzieci.

Przed rokiem w Nysie zgłosiło się do niego ponad stu chętnych. Niestety w projekcie mogą uczestniczyć tylko 72 osoby. Przed rokiem wszyscy przyjęci ukończyli zajęcia, co najlepiej świadczy o ich atrakcyjności.

Od października przez dwa semestry wykładowcy PWSZ będą prowadzić sobotnie zajęcia, opracowane specjalnie dla dzieci.

Mali uczestnicy Uniwersytetu Młodych Odkrywców będą uczyć się programowania komputerowego, prowadzić doświadczenia z chemii i fizyki, uczyć się robotyki z klockami lego, poznawać tajniki przedsiębiorczości i uczestniczyć w zajęciach z biologii, poznając tajemnice żywych organizmów. Pojadą też na wycieczki naukowe do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz do Hydropolis we Wrocławiu.

W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci w wieku od 7 do 14 lat, uczniowie szkół publicznych w gminie Nysa. Zgłoszenia dokonują ich rodzice lub opiekunowie prawni na specjalnych formularzach, przy czym należy je przynieść osobiście na uczelnię (bud. A, ul. Chodowieckiego 4, pok.109). Decyduje kolejność zgłoszeń, choć dzieci z niepełnosprawnością oraz mieszkające na terenach wiejskich mają pierwszeństwo. Dodatkowo część rodziców weźmie udział w zajęciach na temat wychowywania.

Na koniec pierwszej edycji uczelnia poprosiła rodziców o wypełnienie ankiety, podsumowującej program. Wynika z niej, że poziom zajęć spełniał ich oczekiwania, a najwyżej ceniono zajęcia z chemii. 100 procent ankietowanych chciało by dalej brać udział w zajęciach, ale druga edycja jest otwarta tylko na nowe osoby.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska