II liga. Gryf Wejherowo - Ruch Zdzieszowice 2-2

Sławomir Jakubowski/archiwum
Marcin Ściański zdobył oba gole dla Ruchu.
Marcin Ściański zdobył oba gole dla Ruchu. Sławomir Jakubowski/archiwum
Nasi piłkarze z prawie wszystkich wyjazdów w tym sezonie przywożą jakąś zdobycz. Z punktu wywalczonego w Wejherowie nie mogą być jednak w pełni zadowoleni.

To był siódmy mecz wyjazdowy zdzieszowiczan w tym sezonie i tylko raz w Chojnicach musieli oni uznać wyższość rywali. Remis z Gryfem był natomiast piątym jaki Ruch zaliczył w roli gości.

- Kiedy się do przerwy przegrywa 0-2 i zdobywa punkt, to zawsze należy go cenić - mówił wiceprezes Ruchu Krzysztof Frączkiewicz, który w Wejherowie pełnił obowiązki kierownika naszego zespołu. - Z drugiej strony byliśmy w tym spotkaniu lepsi. Jest więc spory niedosyt. Boli zwłaszcza to, że w pierwszej połowie, kiedy prowadziliśmy grę straciliśmy za łatwo dwie bramki.

Pierwsza padła po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale głową Łukasza Pietronia. Drugą zdobył Michał Fidziukiewicz wykorzystując błąd Sebastiana Polaka.

W przerwie trener "Zdzichów" Stanisław Wróbel dokonał dwóch zmian wpuszczając do gry Marcina Ściańskiego i Bartosza Sopla. Zwłaszcza wprowadzenie tego pierwszego okazało się strzałem w dziesiątkę. Ściański po raz drugi w tej rundzie został bohaterem Ruchu. W 7. kolejce jego dwie bramki pomogły w zwycięstwie 3-2 z Rakowem w Częstochowie, a w Wejherowie także trafił dwa razy zapewniając punkt.

Pierwszy gol padł po dośrodkowaniu Rafała Bobińskiego i zamieszaniu. Za drugim razem też Ściański najlepiej zachował się w zamieszaniu na polu karnym. Obrońcy gospodarzy nie potrafili wybić piłki, co skwapliwie wykorzystał napastnik Ruchu.

Oba zespoły miały szanse na zdobycie zwycięskiego gola. Ze strony Ruchu w słupek trafił Dawid Kiliński. Naszą drużynę też raz od utraty gola uratowal słupek.
Gryf Wejherowo - Ruch Zdzieszowice 2-2 (2-0)
1-0 Pietroń - 12., 2-0 Fidziukiewicz - 36., 2-1 Ściański - 56., 2-2 Ściański - 66.
Gryf: Ferra - Skwiercz, Kołc, Kochanek, Stefanowicz (71. Więcek) - Gicewicz (77. Krzemiński), Fidziukiewicz, Pietroń, Felisiak, Warcholak - Szlas (74. Króll). Trener Dariusz Mierzejewski.
Ruch: Kasprzik - Polak (46. Sopel), Bachor, Krzysztoporski, Bobiński - Kierdal, Damrat (46. Ściański), Kapłon, Kiliński (77. Hałgas), Kampa - Malicki. Trener Stanisław Wróbel.
Sędziował Marcin Muszyński (Łódź). Żółte kartki: Kołc, Warcholak - Bobiński, Bachor, Malicki, Kapłon, Ściański, Kierdal. Widzów 400.